Wygrana z Wartą

Liga

W walce o utrzymanie zawodnicy Jagiellonii zmierzyli się z Wartą Poznań w ramach 30 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.
Jagiellończycy podbudowani pierwszym wyjazdowym zwycięstwem w sezonie w Płocku od pierwszej minuty poszli za ciosem.
Już w 9 minucie meczu na prowadzenie Jagę wyprowadził Marc Gual. Osiem minut później ex-Jagiellończyk wbił samobója i Jaga prowadziła 2-0. Po pół godzinie gry na tablicy wyników świeciło się już 3-0. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.
Po zmienię stron nie działo się już za wiele ciekawego. W końcówce meczu goście strzelili gola, ale to było wszystko na co było ich stać tego dnia.
Jaga wygrała pewnie 3-1 i zbliżyła się do miejsca zapewniającego utrzymanie w Ekstraklasie.

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 3:1 (3:0)
Bramki: Marc Gual 9', Dawid Szymonowicz 17' (samobójcza), Nené 31' - Stefan Savić 81'

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 14. Tomáš Přikryl (90' 19. Paweł Olszewski), 32. Miłosz Matysik, 72. Mateusz Skrzypczak, 2. Michał Pazdan, 27. Bartłomiej Wdowik - 16. Michal Sáček (70' 10. Camilo Mena), 39. Aurélien Nguiamba, 8. Nené, 11. Jesús Imaz - 28. Marc Gual (82' 18. Tomasz Kupisz).

Warta: 1. Adrian Lis - 3. Jakub Kiełb (46' 2. Jan Grzesik), 54. Dimítris Stavrópoulos (70' 15. Michał Kopczyński), 44. Dawid Szymonowicz, 34. Wiktor Pleśnierowicz (70' 14. Kamil Kościelny), 22. Konrad Matuszewski - 24. Kajetan Szmyt, 6. Maciej Żurawski (70' 16. Miguel Luís), 8. Niilo Mäenpää (78' 21. Mateusz Kupczak), 77. Stefan Savić - 99. Adam Zreľák.