User Menu Search
Close
Wyprawa rowerowa na 100-lecie Zaślubin Polski z Morzem
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Wyprawa rowerowa na 100-lecie Zaślubin Polski z Morzem

W miniony weekend wybraliśmy się na kolejną wyprawę rowerową. Okazja nadarzyła się nie byle jaka. Najpierw jednak trochę historii (za Wikipedią):

10.02.1920 r. generał Józef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją Województwa Pomorskiego przybył do Pucka, gdzie dokonał symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
(...)
W imieniu dotychczasowych strażników Wybrzeża rybak kaszubski, szyper Jakub Myślisz, przekazał symbolicznie straż w ręce polskiego marynarza. W dniu tym, co Kaszubi uważali za dobry znak, Zatoka Pucka była zamarznięta.

Tyle napiszemy na zachętę. Resztę poczytajcie sami

To zdarzenie wymagało od nas odpowiedniego działania. W piątek zaraz po pracy ruszyliśmy w trasę, tak aby wykorzystać weekend i (oczywiście z góry zaplanowaną) ładną pogodę. Trasa przebiegała bez zakłóceń. Odpoczynków i noclegów mieliśmy pod dostatkiem.

Ostatecznie udało nam się dotrzeć do puckiej przystani w niedzielę przed południem. Tam odwiedziliśmy pamiątkowy postument i pomnik Generała. Sam Puck także świętował to wydarzenie bardzo godnie. Widać było przygotowania do dzisiejszych oficjalnych obchodów.

Pokonaliśmy ponad 370 km. Atmosfera na trasie była odpowiednia, humory dopisywały, motywacja na wysokim poziomie. Wyjazd trzeba uznać za udany. Powoli snujemy plany kolejnych wypraw

P.S. Dziękujemy Pilscy Patrioci i Kibice Razem Arka Gdynia za wsparcie, pomoc i poczęstunek na trasie!

Drukuj
1371

Wybór motywu

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2020 Kibice Razem
Back To Top