Wyszarpany punkt we Wrocławiu

Liga

Na trzeci z kolei wyjazd Jagiellonia dotarła w nie najlepszych nastrojach. Po dwóch tragicznych porażkach z Lechią Zielona Góra w Pucharze Polski i Wartą Poznań w lidze, Jagiellończycy musieli stawić czoła Śląskowi Wrocław na ich boisku.
Od początku spotkania więcej z gry mieli gospodarze, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. Jednak to Jaga wyszła pierwsza na prowadzenie. W 24. minucie Gual wykorzystał błąd obrony Sląska, kiwną paru obrońców tej drużyny i ze spokojem skierował piłkę do siatki.
Wydawało się, że Jagiellonia zaczęła w końcu coś grać. W doliczonym czasie pierwszej połowy gospodarze doprowadzają do remisu.
Uskrzydleni bramką zawodnicy Śląska po zmianie stron ruszyli do ataku, chcąc zgarnąć trzy punkty.
I udało się im to dość szybko. Jeszcze przed 60 minutą meczu prowadzili 2-1. Jagiellończycy szybko wyrównali.
Bramkę dla naszego zespołu zdobył młodziutki Kuba Lewicki.
Końcówka spotkania to straszna nerwówka. Śląsk ciągle atakował, Jaga się broniła i do tego ostatnie minuty grając w dziesiątkę.
Na szczęście udało się utrzymać wynik do końca i spotkanie zakończyło się remisem 2-2.
Na kolejnym dalekim wyjeździe stawiło się 136 sympatyków Jagiellonii Białystok.

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1)
Bramki: Petr Schwarz 45′, Piotr Samiec-Talar 58′ – Marc Gual 24′, Jakub Lewicki 66′

Śląsk: 12. Rafał Leszczyński – 17. Petr Schwarz, 19. Patryk Janasik, 34. Konrad Poprawa, 6. Daníel Leó Grétarsson, 23. Víctor García – 24. Piotr Samiec-Talar (68, 11. Dennis Jastrzembski), 8. Patrick Olsen, 15. Nahuel Leiva, 7. John Yeboah – 9. Erik Expósito (68, 10. Caye Quintana).

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović – 14. Tomáš Přikryl (59′ 77. Wojciech Łaski), 25. Bogdan Țiru (77′ 72. Mateusz Skrzypczak), 4. Israel Puerto, 5. Bojan Nastić, 36. Jakub Lewicki (88′ 27. Bartłomiej Wdowik) – 60. Mateusz Kowalski (59′ 10. Fedor Cernych), 26. Martin Pospíšil, 8. Nené, 11. Jesús Imaz, 28. Marc Gual (88′ 74. Andrzej Trubeha).