XI Ogólnopolski Turniej Kibice Razem
Sandecja Nowy Sącz
/ Kategorie: Sandecja Nowy Sącz

W dniach 26-28 sierpnia reprezentacja naszego Ośrodka Kibice Razem Sandecja Nowy Sącz wzięła udział w XI edycji ogólnopolskiego turnieju Ośrodków Kibice Razem, który po raz pierwszy odbył się na Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Obiekt ten na co dzień służy jako Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. W zawodach rywalizowało 19 Ośrodków Kibice Razem z całego kraju (Bełchatów, Białystok, Chorzów, Gdańsk, Gdynia, Kalisz, Kielce, Legnica, Lublin, Mielec, Nowy Sącz, Opole, Poznań, Stalowa Wola, Szczecin, Tychy, Warszawa, Wrocław, Zabrze).

W pierwszym dniu po kolacji i odprawie dla opiekunów, mieliśmy do dyspozycji wszystkie udogodnienia w obiekcie. Następnego dnia od samego rana zaczęły się zmagania sportowe - 9 konkurencji (żonglerka piłką, ślepy tor, bieg wahadłowy, bramka celnościowa itd.), które poszły naszej reprezentacji dość sprawnie. Po wszystkich konkurencjach na uczestników czekała przerwa na obiad. Druga część turnieju to już zmagania piłkarskie. W pierwszym meczu remisujemy 0-0 z przedstawicielami Kibice Razem Arka Gdynia. W drugim spotkaniu wygrywamy 1-0 z Kibice Razem Jagiellonia Białystok. W ostatnim meczu remisujemy 0:0 z Kibice Razem Miedź Legnica. Na podium w tym roku znaleźli się przedstawiciele Stali Stalowa Wola, Pogoni Szczecin oraz Polonii Warszawa. Podczas przerw w rywalizacji dla uczestników reprezentujących poszczególne miasta czekały atrakcje m.in. dmuchańce. Całość turnieju przyjmuje bardziej formę zabawy oraz okazji na spotkanie się młodzieży niż rywalizacji sportowej. Naszej drużynie gratulujemy wyniku i dziękujemy za godne reprezentowanie naszego miasta.

Ośrodek Kibice Razem Sandecja Nowy Sącz jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Miasta Nowego Sącza. Koordynatorem centralnym Programu KIBICE RAZEM jest Polski Związek Piłki Nożnej.