User Menu Search
Close
Za nami kolejna edycja Torfiorze Cup!
GKS Bełchatów
/ Kategorie: GKS Bełchatów

Za nami kolejna edycja Torfiorze Cup!

6 lipca, Torfiorze Cup 2019 - relacja

Pierwsza edycja Torfiorze Cup odbyła się w czerwcu 2017 roku z okazji 40-lecia naszego klubu i była bardzo udana. Warto wspomnieć że zaproszenia na turniej w 2017 roku dwóch obecnych tam ekip zaowocowały późniejszym przerodzeniem się zapoczątkowanych/odnowionych wówczas kontaktów w zgodę (macedoński Pelister Bitola) i układ (Hutnik Nowa Huta). Po dwóch latach postanowiliśmy powtórzyć
turniej w takiej właśnie formule. Odbył się on w sobotę 6 lipca.


Na Torfiorze Cup 2019 zjawili się nasi zgodowicze z Wisły Sandomierz (18 osób z flagą Obrońcy Siedmiu Wzgórz) i Pelisteru Bitola (16 osób z flagami Ckembari, Pelister Bitola i godłem Macedonii), nasi układowicze z Hutnika Nowa Huta (20 osób), a także fani Łódzkiego Klubu Sportowego (70 osób z flagą Pieprz Trzymaj Się). Wszystkim ekipom dziękujemy za przybycie! Poza wymienionymi płótnami gości, na hali pojawiły się trzy nasze fany (Bełchatowianie, Valiant Boys oraz herb Torfiorzy), a także starannie namalowany długi biało-zielono-czarny transparent "Torfiorze Cup 2019".

Pierwsi pojedynczy goście z naszych zgód przybyli do Bełchatowa już w piątkowe popołudnie. Wieczór upłynął nam na pogawędkach przy trunkach na deptaku w centrum miasta, a dzień turnieju rozpoczęliśmy rano wspólnym treningiem boksu w Torfiorze Team (klub sportów walki, założony przez kiboli GieKSy). Zajęcia poprowadził jeden z kiboli Pelisteru, będący utytułowanym macedońskim bokserem.

Torfiorze Cup rozgrywany był w kopalnianej hali przy naszym stadionie, w której rozgrywamy coroczne zimowe turnieje. Poza drużynami każdej z czterech zaproszonych ekip, w grze uczestniczyły dwa nasze zespoły (Torfiorze i Valiant Boys). Rozgrywki podzielono na dwie trzydrużynowe grupy, a do fazy pucharowej przechodziły dwie najlepsze z każdej z grup. Turniej zwyciężyła ekipa ŁKS-u, która w finale pokonała po dogrywce 2:0 drużynę Torfiorzy. Trzecie miejsce zajął Hutnik Nowa Huta. Trzy pierwsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a zwycięzcy dodatkowo duuużą butelkę mocnego napoju.

W przerwie pomiędzy fazą grupową a pucharową odbyły się zawody w wyciskaniu sztangi leżąc oraz konkurs przeciągania liny. Zawody w wyciskaniu polegały na wykonaniu jak największej liczby powtórzeń ciężarem 100 kilogramów. Konkurencję zdominowali fani Hutnika, którzy zajęli trzy pierwsze miejsce, a zwycięzca machnął poprawnie sztangą 20 razy. Do konkursu przeciągania liny wystartowało sześć drużyn (dwie od nas i po jednej każdego z gości), zwyciężyli w nim fani Łódzkiego Klubu Sportowego. 

Turniej trwał niecałe sześć godzin, w czasie jego trwania przewinęło się łącznie około 350-400 osób. Nie każdy oczywiście był zainteresowany zmaganiami piłkarskimi, spora część osób spędzała czas na ogródkach przy hali, gdzie raczyli się napojami wyskokowymi oraz jedzeniem, dostępnymi przy stoisku z cateringiem. Po zakończeniu części sportowej turnieju, przenieśliśmy się na imprezę do wynajętego lokalu, która trwała dla wielu osób do późnych godzin nocnych!

Współorganizatorami "Torfiorze Cup 2019" były Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze" i Kibice Razem GKS Bełchatów. Turniej współfinansowano ze środków programu Kibice Razem, otrzymanych z Miasta Bełchatów.

Podziękowania dla partnerów "Torfiorze Cup 2019", którymi byli:

-Sklep TMK
http://www.skleptmk.pl/
https://www.fb.com/Skleptmk

-Restauracja Gościniec (plac Narutowicza 6 w Bełchatowie)
www.gosciniecbelchatow.pl/
https://www.facebook.com/gosciniec.belchatow/

-Pub Gambrinus (ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 2A w Bełchatowie)
https://www.fb.com/PubGambrinus

 

WYNIKI:

GRUPA A:
TORFIORZE - PELISTER BITOLA 5:1
TORFIORZE - WISŁA SANDOMIERZ 3:0
PELISTER BITOLA - WISŁA SANDOMIERZ 2:2

1. TORFIORZE 6 8-1
2. WISŁA 1 2-5
3. PELISTER 1 3-7

GRUPA B:
VALIANT BOYS - ŁKS ŁÓDŹ 1:4
VALIANT BOYS - HUTNIK NOWA HUTA 4:4
ŁKS ŁÓDŹ - HUTNIK NOWA HUTA 2:1

1. ŁKS 6 6-2
2. HUTNIK 1 5-6
3. VB 1 5-8

PÓŁFINAŁY:
TORFIORZE - HUTNIK 1:0
ŁKS - WISŁA 5:0

MECZ O 5.MIEJSCE:
PELISTER - VB 3:4

MECZ O 3.MIEJSCE:
HUTNIK - WISŁA 3:1

FINAŁ:
TORFIORZE - ŁKS 0:2 (po dogrywce)

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:
1. ŁKS ŁÓDŹ
2. TORFIORZE
3. HUTNIK NOWA HUTA
4. WISŁA SANDOMIERZ
5. VALIANT BOYS
6. PELISTER BITOLA

 

ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC:
1. KAMIL HUTNIK (20 powtórzeń)
2./3. ŁUKASZ HUTNIK / MICHAŁ HUTNIK (po 14 powtórzeń)
4./5. SEBA GKS / JANEK ŁKS (po 12 powtórzeń)
6. GABRYŚ ŁKS (10 powtórzeń)

 


KONKURS PRZECIĄGANIA LINY:
1. ŁKS 
2. TORFIORZE
3./4. VALIANT BOYS / WISŁA
5./6. HUTNIK / PELISTER 

Drukuj
3902

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top