User Menu Search
Close
Zapraszamy na kolejne spotkanie z historią w naszym Ośrodku
Odra Opole
/ Kategorie: Odra Opole

Zapraszamy na kolejne spotkanie z historią w naszym Ośrodku

Tym razem zapraszamy na spotkanie poświęcone historii Żołnierzy Wyklętych - podwładnym Henryka Flamego "Bartka", którzy zginęli na Opolszczyźnie

Likwidacja żołnierzy Śląskiego Zgrupowania Oddziałów Leśnych NSZ to jeden z najtragiczniejszych wątków historii podziemia natykomunistycznego. Na dodatek nierozerwalnie związany z Opolszczyzną bo to tu ginęli "Bartkowcy". W majątku koło Malerzowic Wielkich, na lotnisku obok Starego Grodkowa i na polanie w pobliżu Barutu, doszło do trzech masowych zbrodni,w których komuniści podstępem zamorodowali kilkudziesięciu żołnierzy podziemia. Dlaczego tak się stało? Czemu komuniści tak wielkei środki zaangażowali do walki z tym oddziałem? Dlaczego do największej masowej zbrodni komuny doszło właśnie na żołnierzach "Bartka"? Na te pytania nie da się odpowiedzieć bez zrozumienia historii tego oddziału, jego znaczenia i siły. 
Dlatego w czwratek (09.09.2021 r.) o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie poświęcone historii tego zgrupowania i jego dowódcy. Naszym gościem będzie jeden z najwybitniejszych badaczy tej tematyki. Spotkanie odbędzie się w ośrodku "Kibice Razem" przy ul. Plebiscytowej 18 w Opolu.

Drukuj
218

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top