OSD wygrało turniej!
GKS Bełchatów
/ Kategorie: GKS Bełchatów

X Zimowy Turniej Kibiców GKS Bełchatów za nami.

W niedzielę 2 lutego odbyła się dziesiąta już edycja naszego zimowego turnieju! Zwyciężyło OSD, które w finale pokonało ekipę VB 5:2! Trzecie miejsce zajęła ekipa CiachoBaru. Zawody przeciągania liny zwyciężyło VB!

W tegorocznym turnieju, rozgrywanym jak co zimę na hali KWB, zagrało 13 drużyn, składających się z aktywnych kibiców z poszczególnych osiedli, fanclubów czy grup kibicowskich. Aż trzy reprezentacje wystawiło Osiedle Dolnośląskie, zaś po dwie drużyny reprezentowały Bińków czy POW. Nie zabrakło również ekip z Przytorza, Centrum, Kluk czy Szczercowa. Swój skład wystawiła ekipa Valiant Boys, a także MT`91.

Mecze rozpoczęła rywalizacja w czterech grupach. Była ona szczególnie zacięta w trzech, w których każda z drużyn miała do rozegrania zaledwie po dwa mecze, a więc jedno potknięcie mogło już zadecydować o odpadnięciu z dalszych rozgrywek. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup przechodziły do ćwierćfinałów zawodów.

Tym razem, z grupy nie wyszła nawet drużyna obrońców tytułu - POW Bandy! Fazę grupową szturmem przeszły zaś ekipy ze Szczercowa, Bińkowa i Torfiorze Centrum (zwycięstwa w obu swoich meczach z bilansami, odpowiednio: 11-3, 8-0 i 6-0) i zapowiadało się, że to one zdominują zawody- tymczasem każda z nich odpadła w meczach ćwierćfinałowych! Ostatecznie turniej wygrała jedna z reprezentacji Dolnośląskiego (drużyna OSD), drugie miejsce przypadło ekipie Valiant Boys, zaś na trzecim miejscu uplasowała się drużyna CiachoBar POW.

Pomiędzy fazami grupową a pucharową zmagań piłkarskich, odbyły się zawody w przeciąganiu liny, w których uczestniczyły w tym roku zaledwie trzy drużyny (VB, OSD, OPe). Po rozegraniu pojedynków każdy z każdym zwycięstwo przypadło drużynie VB.

W turnieju uczestniczyło przeszło 150 graczy, a przez halę KWB, w której go rozgrywano, przewinęło się łącznie około 400 fanów GKS-u! Przez cały czas trwania turnieju dostępne było stoisko z cateringiem, gdzie z obsługiwanego na bieżąco grilla podawano świeżo wypieczone kiełbasy, karczki czy filety z udek kurczaka. Kilkadziesiąt porcji jedzenia, które pozostały nam po turnieju, przekazaliśmy do bełchatowskiego schroniska dla bezdomnych. Podczas całej imprezy działało także stoisko z pamiątkami, gdzie można było również zapisać się na wyjazd do Opola czy nabyć karnet na młyn.

Po pięciu godzinach zawodów przyszedł czas na uhonorowanie zwycięzców. Nagrody dla drużyn z podium rozgrywek piłkarskich i dla zwycięzców zawodów przeciągania liny ufundowała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. W uznaniu za naszą walkę o klub, część nagród sponsorował również jeden z byłych prezesów GKS-u. Nagrody wraz z pucharami uroczyście wręczył Wicestarostwa Bełchatowski Jacek
Bakalarczyk.

Organizatorem X Zimowego Turnieju Kibiców GKS Bełchatów było Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze" i Kibice Razem GKS Bełchatów, a swoim Honorowym Patronatem objęła go Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.