Święta na szóstkę!

liga

Do Białegostoku przyjechał beniaminek tegorocznych rozgrywek, który zajmował ostatnie miejsce w tabeli. Na Świeceniu pokarmów, które odbyło się przed meczem można było słyszeć wśród znajomych o „klątwie” beniaminków, którzy zabierają nam w tym sezonie punkty. Tak było między innymi z Puszczą Niepołomice, z którą wygrywaliśmy na wyjeździe 3:0, żeby koniec końców z remisować 3:3, z grającym w 10 ŁKS-em zremisowaliśmy w ostatnich minutach meczu i ostatni z beniaminków Ruch Chorzów, który przyjechał do nas i to my w ostatnich minutach wyszarpaliśmy remis. Dlatego do spotkanie z łodzianami podeszliśmy z chłodną głową ale pewni swoich atutów.

Już w 12 minucie spotkania swoje „show” rozpoczęli podopieczni Adriana Sieńca. Na listę strzelców wpisał się Nene, po podaniu Wdowika. W 33 minucie beniaminek musiał radzić sobie w 10, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Adrien Louveau. W 36 minucie spotkania prawą flanką rozpędził się Dominik Marczuk i pięknym strzałem z ponad 30 metrów pokonał bramkarza gości. Na przerwę schodziliśmy z przewagą jednego zawodnika i dwu bramkową przewagą.

Druga połowa to istna dominacja żółto-czerwonych, trzecią bramkę zdobył Jesus Imaz, który wykorzystał podanie kolegi z boiska. Po zagraniu piłki ręką do karnego poszedł Pululu, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. W 77 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Jarosław Kubicki, który po strzale Nene pierwszy dobiegł do piłki i wpakował piłkę do siatki. W końcówce spotkania Tomasz Kupisz dorzucił piłkę do Nene, a ten zza pola karnego uderzył na bramkę Aleksandra Bobka, który po raz szósty musiał wyjmować piłkę z siatki. Gdy stadion skandował „Jeszcze jeden” wpadła kolejna bramka dla żółto-czerwonych jednak po analizie VAR sędzia spotkania anulował bramkę – szkoda ponieważ byłaby to najwyższa wygrana w lidze.

Cóż przed nami Święta, które z radością spędzimy na pozycji lidera. Przed nami teraz ciężki tydzień, w środę zagramy w Pucharze Polski z Pogonią Szczecin, a w niedzielę pojedziemy do Warszawy.

Jesteśmy bardzo blisko od spełnienia marzeń! Żyjemy najbliższym spotkaniem i tak do końca!