Pewne zwycięstwo w Krakowie

Liga

W niedziele popołudnie Jagiellończycy zmierzyli się na wyjeździe z Cracovią, w ramach 11 kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Mecz rozpoczął się po myśli żółto-czerwonych. W siódmej minucie spotkania Bartek Wdowik zaskoczył bramkarza Pasów strzałem z rzutu wolnego, sprzed linii autowej po prawej stronie boiska. Chwilę później było już 2-0. Zaczęło się od strzału Naranjo, po którym bramkarz odbił piłkę przed siebie, a do której dopadł Marczuk i wyłożył ją Hansenowi, który dopełnił tylko formalności.

Następnie gospodarze ruszyli do odrabiania strat, jednak dobrze spisywała się nasza defensywa i Zlatan na bramce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-0.

Po zmianie stron gry mocno zaatakowała Jagiellonia, czego efektem były kolejne dwa gole.

Na 3-0 trafił Hansen w 49 minucie spotkania, a sześć minut później piłkę w siatce ulokował Marczuk.

Niestety wysokie prowadzenie rozluźniło trochę Jagiellończyków, efektem czego były dwie szybkie bramki zawodników Cracovii w 57 i 60 minucie meczu.

Sprawiło to, że wynik meczu nadal mógł być otwarty.

Na nasze szczęście gole w tym spotkaniu już nie padły. Mimo, że gospodarze stworzyli parę groźnych sytuacji podbramkowych, to piłki do bramki nie udało im się wbić i Jagiellonia zdobywa kolejne ważne punkty na wyjeździe.

Na sektorze gości stawiło się 171 fanów Jagiellonii.

Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:4 (0:2)

Bramki: Virgil Ghiță 57', Kamil Glik 60' - Bartłomiej Wdowik 7', Kristoffer Hansen 9', 49', Dominik Marczuk 55'

Cracovia: 13. Sebastian Madejski - 2. Cornel Râpă (75' 17. Mateusz Bochnak), 24. Jakub Jugas, 15. Kamil Glik, 5. Virgil Ghiță, 4. Paweł Jaroszyński - 10. Michał Rakoczy, 6. Jani Atanasov (75' 20. Karol Knap), 18. Takuto Oshima - 7. Patryk Makuch, 9. Benjamin Källman (75' 21. Kacper Śmiglewski).

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 16. Michal Sáček, 32. Miłosz Matysik (45' 72. Mateusz Skrzypczak), 17. Adrián Diéguez, 27. Bartłomiej Wdowik - 7. Dominik Marczuk (66' 39. Aurélien Nguiamba), 6. Taras Romanczuk, 8. Nené (86' 18. Tomasz Kupisz), 28. José Naranjo, 99. Kristoffer Hansen (66' 77. Wojciech Łaski) - 10. Afimico Pululu.