User Menu Search
Close
Święto Pułkowe
Jagiellonia Białystok

Święto Pułkowe

poza ligą

 

W niedzielę 30 maja 2021 roku kibice i sympatycy Jagiellonii współorganizowali i uczestniczyli w Święcie Pułkowym - czyli uroczystościach upamiętniających 42 Pułk Piechoty im. Jana Henryka Dąbrowskiego, który jest protoplastem Jagiellonii Białystok !

 

Święto Pułkowe organizowane jest przez Koło byłych żołnierzy 42 PP i ich rodzin. Od wielu, wielu lat uroczystości odbywały się w drugą niedziele lipca, a od tego roku przeniesione zostały na ostatnią niedziele maja - i tak będą kontynuowane w przyszłości.

 

My kibice Jagiellonii po raz pierwszy pojawiliśmy się na Święcie Pułkowym w 2010 roku, kiedy to organizatorzy przywitali naszą skromną delegację słowami: "W końcu jesteście ".

Od tamtego momentu kibice i sympatycy Jagiellonii Białystok już co roku licznie pojawiali się na uroczystościach upamiętniających żołnierzy, patriotów, założycieli naszego ukochanego Klubu.

 

Ze względu na podeszły wiek członków Koła, od 2013 roku Kibice podjęli się współpracy przy organizacji tego wydarzenia i trwa to do dziś.

Członków Koła byłych żołnierzy 42 PP i ich rodzin pozostało już tylko kilku, więc co raz większa odpowiedzialność o godne upamiętnienie i krzewienie historii Pułku spada na nasze Jagiellońskie barki !

 

W południe w Kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Traugutta odbyła się Msza Święta w intencji żołnierzy 42. Pułku Piechoty i ich rodzin.

Po mszy, przy tablicy pamiątkowej 42. Pułku Piechoty na ul. Traugutta kibice złożyli kwiaty i odbyło się krótkie przemówienie.

Chwilę później pod pomnikiem "Znak Pamięci polskiej Golgoty Wschodu" , który znajduje się na przeciwko Kościoła, również złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Następnie uroczystości przeniosły się do Parku im. Konstytucji 3 maja (Zwierzyniec), gdzie przy pomniku 42. Pułku Piechoty odbył się uroczysty apel i złożenie kwiatów.

 

 

Drukuj
933

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top