#ExpressDWL

#ExpressDWL

W poprzedni weekend Wiara Lecha pauzowała w lidze w związku z tym cotygodniowe podsumowanie musiało zostać odłożone na kolejną kolejkę. Czas na piąty odcinek.

#ExpressDWL odcinek 5 (61)

1. Wiara Lecha przegrała w meczu 1/16 finału okręgowego Pucharu Polski z Polonią II Środą Wielkopolska 1:2 i odpadła z dalszej rywalizacji.
  2. W meczu 6. kolejki V ligi Wiara Lecha wygrała z PKS Racot 3:1.
  3. Bramkę dla DWL w Środzie Wielkopolskiej zdobył Artur Adamski. W niedzielnym meczu ligowym do siatki PKS-u Racot trafiali Dawid Kaczmarek (dwukrotnie) i Daniel Mankiewicz.
  4. Wiara Lecha zachowała trzecie miejsce w tabeli. Do liderującego GKS-u Dopiewo Kibole tracą jeden punkt.
  5. Dominik Bednarek i Dawid Kaczmarek rozegrali 60. mecz w niebiesko-białych barwach.
  6. Daniel Mankiewicz zdobył pierwszego gola w Wiarze Lecha.
  7. Wiara Lecha wygrała czwarty ligowy mecz z rzędu. Kibole nie przegrali od pięciu spotkań.
  8. W 6. kolejce V ligi Wiara Lecha zagra z Krobianką Krobia. Mecz odbędzie się na stadionie rywala w sobotę 21 września o godzinie 17.
  9. Dwie kolejki rozegrały młodzieżowe zespoły Wiary Lecha. 7 września trampkarze wygrali walkowerem z WAP-em Luboń, natomiast orlicy rozgromili Poznańską 13 17:1. Tydzień później również odbyły się dwa mecze. Sobotę 14 września od zwycięstwa rozpoczęły Duszyczki, które ograły 4:1 Orlika II Poznań. Wyjazdowy pojedynek w Śremie 1:3 przegrali trampkarze.
  10. Maciej Łaszyński zadebiutował w roli trenera drużyny orlików. W swoim pierwszym meczu na ławce trenerskiej prowadzona przez niego drużyna pokonała drugi zespół Orlika Poznań 4:1.
  11. W 4. kolejce młodzieżowych rozgrywek Wiara Lecha rozegra jeden mecz. W sobotę 21 września o godzinie 10:00 orlicy podejmą LPFA Bułgarska Poznań. Pojedynek z liderem odbędzie się na boisku w Robakowie. Trampkarze będą pauzować.
  12. 24 osoby z DWL wspierały Lecha Poznań na sektorze gości w Gdańsku.
  13. Występy byłych zawodników Wiary Lecha:
  14. Robert Kaczmarek (Sokół Pniewy, V liga) – 90 minut w meczu z Lechią Kostrzyn (0:0), 90 minut w meczu z GLKS Wysoka (0:2), 90 minut w meczu z Huraganem Pobiedziska (2:5);
  15. Przemysław Zamęcki (Luboński KS, A-klasa) – nie grał;
  16. Wojciech Kuznowicz (Stal II Pleszew, B-klasa) – 90 minut i bramka w meczu z Koroną Chełmce (2:0), 90 minut w meczu ze Spartą Russów (1:0);
  17. Mateusz Nowak (RKS Radliczyce, B-klasa) – nie grał.