User Menu Search
Close
"Florian Krygier - 15 rocznica śmierci"
Pogoń Szczecin
/ Kategorie: Pogoń Szczecin

"Florian Krygier - 15 rocznica śmierci"

15 lat temu odeszła legenda Pogoni Szczecin. 31 marca 2021 roku przypada 15. rocznica śmierci Floriana Krygiera. Cześć Ci, Mistrzu Florianie!

Mistrz Florian odszedł 31 marca 2006 roku, kilkanaście dni po swoich 99. urodzinach. Obecnie spoczywa w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie (dokładne miejsce - TUTAJ). Wszystkich kibiców zachęcamy, by odwiedzali jego grób. 

Jeden z twórców „Dumy Pomorza” przyszedł na świat w Posługowie (obecnie woj. kujawsko-pomorskie). Na początku lat 50. Krygier trafił do Szczecina, z którym związał resztę swojego życia. W Pogoni był trenerem I zespołu (historyczny awans do elity), działaczem i pionierem, jeśli chodzi o szkolenie młodzieży. 

Od 2015 roku nazwiskiem Mistrza nazwano również jedną z głównych arterii wyjazdowych ze Szczecina. Było to wynikiem przeprowadzonego wcześniej przez Urząd Miasta konkursu na zmianę nazwy ulicy. Dzięki mobilizacji kibiców propozycja "ul. Floriana Krygiera" zyskała najwięcej głosów i zwyciężyła. Imię Floriana Krygiera nosi także stadion miejski przy ul. Twardowskiego.

Wkrótce na nowym obiekcie, przy trybunie wschodniej, powstanie pomnik mistrza Floriana.

Drukuj
2979

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top