Futsal Gostyń – Wiara Lecha 14:8

W meczu 3. kolejki II ligi futsalu Wiara Lecha przegrała na wyjeździe z gostyńskim Futsalem 8:14. Bramki dla niebiesko-białych zdobywali Wojciech Tabiszewski (4), Piotr Jabłecki (2) i Marcin Antczak, a także zawodnik gospodarzy, który pokonał własnego golkipera. Była to druga przegrana futsalistów Kolejorza w trzecim pojedynku.

Sekcja futsalu Wiary Lecha nie zaliczy do udanych startu sezonu 2022/2023. Lechici ponieśli drugą porażkę w trzecim meczu i zanotowali spadek w tabeli na czwartą lokatę.

Pojedynek w Gostyniu rozpoczął się fatalnie dla podopiecznych trenera Dariusza Pieczyńskiego. Pierwszego gola niebiesko-biali stracili już w 30. sekundzie, a po sześciu minutach przegrywali 0:3. Wiarze Lecha udało się zmniejszyć stratę. Po golach Marcina Antczaka i samobójczym trafieniu zawodnika miejscowych wynik na tablicy zmienił się na 2:4. Kolejne fragmenty potyczki były zdominowane przez Futsal Gostyń. Gospodarze w przeciągu pięciu minut zdobyli cztery gole, dzięki którym rozstrzygnęli losy pojedynku. Gostynianie wygrywali 8:2. Niecałe 60 sekund przed syreną oznajmiającą zakończenie pierwszej odsłony trzeciego gola dla poznaniaków zdobył Wojciech Tabiszewski. Po pierwszych dwudziestu minutach Wiara Lecha traciła do gospodarzy aż pięć bramek.

Po zmianie stron lechici postanowili wprowadzić do gry lotnego bramkarza. Taktyka szybko opłaciła się. W 22 min Tabiszewski drugi raz wpisał się na listę strzelców. Nie był to jednak początek pościgu Wiary Lecha, a jedynie wstęp do wymiany ciosów, dzięki której publiczność obejrzała kolejne dziesięć bramek. Cztery z nich rozdzieli pomiędzy sobą Tabiszewski i Piotr Jabłecki. Pozostałe sześć zdobyli zawodnicy gostyńskiego Futsalu, którzy pokonali poznaniaków 14:8.

Okazję do rehabilitacji futsalowy Kolejorz będzie miał za sześć dni. W 4. kolejce Wiara Lecha podejmie na własnym parkiecie KP Wrześnię. Pojedynek odbędzie się w niedzielę, 13 listopada o godzinie 11:30 w hali Politechniki Poznańskiej.