Futsal: Wiara Lecha – KKF Konin 7:3

W meczu 8. kolejki II ligi futsalu Wiara Lecha pokonała KKF Konin 7:3. Na listę strzelców po stronie poznaniaków wpisywali się Michał Niedźwiedzki (3 gole), Daniel Lebiedziński (2), Mateusz Jedliński i Mikołaj Orczykowski. W niebiesko-białych barwach debiutowało trzech nowych zawodników.

Na pierwszy mecz rundy rewanżowej do Poznania przyjechał lider rozgrywek, który przed sobotnią potyczką miał pięć punktów przewagi nad Wiarą Lecha. Pojedynek z wyżej notowanym rywalem wzbudził spore zainteresowanie. Na trybunach, pomimo wczesnej pory, pojawiła się spora grupa kibiców.

Mecz z KKF-em Konin był wyjątkowy dla trzech zawodników niebiesko-białych. W barwach Wiary Lecha debiut zanotowali Daniel Lebiedziński, Łukasz Pieczyński i Mikołaj Orczykowski. Był on udany. Lebiedziński i Orczykowski wpisywali się na listę strzelców, natomiast Łukasz Pieczyński zanotował asystę.

Pojedynek rozpoczął się kapitalnie dla Wiary Lecha, która niesiona głośnym dopingiem kibiców po dwunastu minutach wygrywała z KKF-em 3:0. Wynik potyczki już w drugiej minucie otworzył Mateusz Jedliński, który jako pierwszy dopadł do piłki obitej przez bramkarza po uderzeniu Jacka Sandera. W 6 min premierowego gola w niebiesko-białych barwach zdobył Lebiedziński. Nowy nabytek wykorzystał podanie grającego trenera WL, Dariusza Pieczyńskiego. Rezultat pierwszej odsłony ustalił Michał Niedźwiedzki, który wykończył dwójkową akcję z Łukaszem Pieczyńskim. Na przerwę Wiara Lecha zasłużenie zeszła z 3-bramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron lepiej zaprezentowali się goście, którzy zdobyli trzy bramki. Dwukrotnie starali się wrócić do gry, ale na rozwinięcie skrzydeł nie pozwolili gospodarze. W 25 min KKF zdobył pierwszego gola. Kilkadziesiąt sekund później lechici prowadzili już 4:1, a do 33 min powiększyli przewagę do pięciu bramek. W 26 min po podaniu Sandera pierwszego gola w Wiarze Lecha strzelił Mikołaj Oryczkowski. Kolejne dwie bramki padły łupem Lebiedzińskiego i Niedźwiedzkiego. Rozpędzony Kolejorz wygrywał 6:1, ale na chwilę się zatrzymał. Wykorzystali to rywale, którzy w krótkim odstępie czasu zmniejszyli stratę do trzech trafień. Więcej błędów lechici już nie popełnili. W 39 min strzelanie zakończył Niedźwiedzki, który skompletował hattricka. Wiara Lecha wygrała 7:3.

Dzięki wygranej Wiara Lecha odrobiła część strat do koninian. Obecnie traci do lidera dwa punkty. Na kolejny mecz niebiesko-biali udadzą się do Torunia. W sobotę, 28 stycznia o godzinie 20 zmierzą się z miejscowym AZS UMK.