FUTSAL: WIARA LECHA – ZAWISZA BYDGOSZCZ 8:2

Sekcja futsalu Wiary Lecha pokonała na inaugurację sezonu II ligi Zawiszę Bydgoszcz 8:2. Na listę strzelców wpisało się aż siedmiu zawodników. Najwięcej bramek – dwie – zdobył Łukasz Trałka. Lechici po pierwszej kolejce zostali liderem.

Wiara Lecha kontynuuje zwycięską passę na drugoligowych parkietach. Inauguracyjna wygrana z Zawiszą Bydgoszcz była ósmym kolejnym zwycięstwem i dziesiątym meczem bez przegranej. Z trybun efektowną i efektywną grę lechitów oklaskiwało ponad 200 kibiców.

Mecz od początku toczył się pod dyktando Wiary Lecha, która zepchnęła Zawiszę do głębokiej defensywy. Lechici na wiele sposobów starali się przedrzeć pod pole karne dobrze zorganizowanych bydgoszczan, a jak już ta sztuka się udała to zaporą nie do przejścia stawał się golkiper WKS-u. Goście groźnie kontratakowali. Po jednym z wypadów pod bramkę Jarosława Sałaty wywalczyli rzut rożny, który po chwili zamienili na bramkę otwierającą wynik meczu. Od 11. minuty Wiara Lecha musiała odrabiać straty. Jak się później okazało nie pierwszy raz podczas sobotniej potyczki. Zanim Niebiesko-Biali stracili drugiego gola to zdołali wyrównać. W 13 min zagranie Dariusza Pieczyńskiego z prawej strony boiska wykorzystał nieobstawiony Daniel Lebiedziński, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Lechici nie poszli za ciosem, tylko stracili drugiego gola, gdy po złym rozegraniu piłki zawodnik Zawiszy stanął oko w oko z Sałatą. Niefortunnie piłka po słabym wykończeniu trafiła w nogę Mateusza Jedlińskiego, który skierował ją do własnej bramki. Przed przerwą Wiara Lecha zdołała doprowadzić do remisu 2:2. Po krótkim rozegraniu Lebiedzińskiego z rzutu z autu nie do obrony huknął debiutujący w niebiesko-białych barwach Robert Świtoń.

W drugiej połowie lechici podkręcili tempo. Byli już nie do zatrzymania, a licznie zgromadzonej publiczności pokazali kilka ciekawych akcji, z których większość zakończyła się bramkami. W 24 min Kolejorz wyszedł na prowadzenie. Dwójkowa akcja braci Pieczyńskich zakończyła się trafieniem Łukasza. Cztery minuty później kibice Lecha obejrzeli trafienie Łukasza Trałki, który urwał się obrońcy i z bliskiej odległości pokonał bramkarza WKS-u. Mistrz Polski z 2015 roku przy pierwszej bramce w rozgrywkach futsalu wykorzystał podanie Jacka Sandera. W 30 min powiększył swój dorobek. Ponownie trafił po dwójkowej akcji z Sanderem, który był współautorem kolejnych dwóch goli. W 35 min otworzył do drogę do bramki Wojciechowi Tabiszewskiemu i Mikołajowi Orczykowskiemu. Strzelanie dla Niebiesko-Białych zakończył Mateusz Gajewski, który po rozegraniu z Oskarem Ganowskim bez problemów skierował futbolówkę do siatki strzelając swojego debiutanckiego gola w Wiarze Lecha.

Futsaliści Kolejorza po efektownej wygranej nad Zawiszą zostali liderem tabeli II ligi. Na następny pojedynek udadzą się do Ponieca, gdzie zmierzą się z rezerwami Futsalu Leszno. Spotkanie w ramach 2. kolejki odbędzie się w niedzielę, 29 października o godzinie 18.