Gromy Nowy Tomyśl – Wiara Lecha 67:69

Koszykarze Wiary Lecha wygrali czwarty mecz z rzędu. W zaległym pojedynku 1. kolejki pokonali w Nowym Tomyślu miejscowe Gromy różnicą dwóch punktów – 69:67. Najskuteczniejszy z lechitów, Juliusz Barański rzucił 21 oczek.

Przy wsparciu kibiców Kolejorza z FC Nowy Tomyśl Wiara Lecha wyszarpała zwycięstwo w meczu z groźną drużyną miejscowych Gromów. Podopieczni trenera Tomasza Baszaka okazali się lepsi o dwa punkty. O wygranej zadecydowała druga kwarta. Wiara Lecha zagrała koncertowo pokonując gospodarzy w tej części gry różnicą 13 punktów – 22:9. W pozostałych trzech kwartach lepiej spisywali się zawodnicy Gromów. Po pierwszej prowadzili 20:19, ale na przerwę schodzili ze stratą tuzina punktów do lechitów. Po zmianie stron nowotomyślanie ruszyli w pościg za Kolejorzem. Wynik odwrócili siedem minut przed końcową syreną, gdy wyszli na prowadzenie 56:55. Lechitom udało się dwukrotnie trafić do kosza i rezultat ponownie był korzystniejszy dla niebiesko-białych (59:56). Prowadzenia Wiara Lecha już nie oddała. Wynik ustalony został niecałe dwie minuty przed końcem, gdy stratę do dwóch oczek zmniejszyli gospodarze. Przez 118 sekund żadnej z drużyn nie udało się już trafić do kosza i mecz zakończył się zwycięstwem poznaniaków 69:67.

Wygrana pozwoliła Wiarze Lecha zachować trzecią lokatę, ale i zmniejszyć stratę punktową do liderującego Basket Team-u z Suchego Lasu. Lechici tracą obecnie sześć oczek. Mają też trzy mecze mniej rozegrane.

W najbliższy weekend Wiara Lecha rozpocznie drugą rundę rozgrywek fazy zasadniczej. Lechici udadzą się do Piły, gdzie zmierzą się z miejscowym Basketem. Pojedynek został zaplanowany na sobotę, 3 grudnia o godzinie 18. W pierwszym meczu, w Poznaniu, Wiara Lecha pokonała pilan 77:54.

Gromy Nowy Tomyśl – Wiara Lecha 67:69 (20:19, 9:22, 22:14, 16:14)

Punkty dla Wiary Lecha: Juliusz Barański 21, Krzysztof Martuzalski 12, Adam Stefanowicz 11, Jakub Rogulski 10, Michał Hejosz 8, Paweł Mowlik 5, Filip Radzik 2, Przemysław Tobys, Jakub Szczepański, Łukasz Gruszczyński, Jacek Wyrwas, Konrad Sobczak