User Menu Search
Close
Kolejne wzmocnienie w Drużynie Wiary Lecha
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Kolejne wzmocnienie w Drużynie Wiary Lecha

Hubert Wołąkiewicz dołączył do sztabu szkoleniowego


Sztab szkoleniowy Wiary Lecha powiększył się o jedną osobę. Do końca sezonu na pomoc ze strony Huberta Wołąkiewicza będzie mógł liczyć trener Łukasz Kubiak.

Kolejny były piłkarz Lecha Poznań dołączył do Wiary Lecha. Został nim Hubert Wołąkiewicz, który w sezonie 2014/15 świętował ostatnie mistrzostwo Polski wywalczone przez Kolejorza. Nie pomoże on jednak zawodnikom Wiary Lecha na boisku. Do końca czerwca będzie ich wspierał na treningach i podczas meczów z ławki trenerskiej.

Po zakończeniu kariery miałem krótką przerwę i chciałem wrócić do treningów. Zgłosili się do mnie włodarze Wiary Lecha. Dzień później zawitałem na boisko przy stadionie Lecha Poznań. Z drużyną trenuję niecały miesiąc, ale to wystarczyło, żeby złapać dobry kontakt z zespołem. Atmosfera jest świetna, frekwencja na treningach wysoka. Jestem pod wrażeniem – powiedział Hubert Wołąkiewicz, od kilku dni jeden z trenerów Wiary Lecha.

Jestem niezmiernie zadowolony z faktu, że Hubert Wołąkiewicz dołączył do naszego sztabu. To niezwykle doświadczony reprezentant Polski, który miał okazję współpracować ze znakomitymi trenerami. Wierzę, że jego spojrzenie na piłkę pozwoli nam wspólnie jeszcze lepiej planować proces treningowy oraz dobierać taktykę na mecz. Mocno liczę na pomoc Huberta w zakresie organizacji gry obronnej, bo na pewno mamy tutaj spore deficyty. Wierzę, że jego obecność w zespole będzie nieoceniona dla naszych zawodników, którzy będą mogli się wiele nauczyć od tak dobrego zawodnika jakim bez wątpienia jest Hubert – powiedział szkoleniowiec Wiary Lecha, Łukasz Kubiak

Wołąkiewicz był zawodnikiem Lecha Poznań w latach 2011 – 2014. W niebiesko-białych barwach zagrał w 104 meczach, w których zdobył 4 gole. Był też kapitanem zespołu. Jeszcze przed przyjściem na Bułgarską zagrał 4 razy w reprezentacji Polski. W 2013 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem Wielkopolski. Największym jego sukcesem w karierze było zdobycie mistrzostwa Polski w sezonie 2014/15. Dwukrotnie z Lechem był też wicemistrzem kraju. Po wyprowadzce z Poznania grał w rumuńskiej Astrze Giurgiu, Cracovii i Chojniczance Chojnice. Karierę piłkarską zakończył w Widzewie Łódź.

Debiut na ławce trenerskiej Hubert Wołąkiewicz ma już sobą. Niestety nie był on szczęśliwy. Wiara Lecha przegrała z Orkanem w Chorzeminie 1:2.
Drukuj
966

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top