Kompromitacja w Pucharze Polski
Jagiellonia Białystok

Puchar Polski

Do nie codziennej sytuacji doszło w Zielonej Górze. Występująca w Ekstraklasie Jagiellonia Białystok przegrała z Lechią Zielona Góra, która na co dzień rozgrywa mecze na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polskiej lidze.
Gospodarze wyszli na mecze nakręceni, zmotywowani, głodni sukcesu. Zawodnicy Jagi chyba myśleli, że rozegrają spokojny sparing, który zakończy się pozytywnym rezultatem.
Nic z tego. Lechia od początku walczyła, nie odstawiała nogi ani na chwile, a Jagiellończycy jakby w szoku nie wiedzieli co się dzieje.
Już po niespełna 10 minutach spotkania miejscowi prowadzili. Chwilę później Jagiellonia miała rzut karny, którego nie wykorzystał Pospisil.
Po 33 minutach gry było 2-0. Pod koniec pierwszej połowy Wdowik strzelił bramkę kontaktową i do szatni zawodnicy schodzili przy wyniku 2-1.
Wydawało się, że w drugiej połowie Jaga ostro ruszy na rywali. A stało się odwrotnie. Już w 47, minucie Lechia strzeliła trzecią bramkę.
Pomimo, że dalej Jagiellończycy przeważali, obijali słupki bramki Lechii, to nie byli w stanie zdobyć gola.
Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii Zielona Góra i jej awansem do kolejnego etapu rozgrywek Pucharu Polski oraz największą w historii kompromitacją zawodników Jagi.
W sektorze gości pojawiło się 152 sympatyków Jagiellonii Białystok.

Lechia Zielona Góra – Jagiellonia Białystok 3:1 (2:1).
Bramki: Przemysław Mycan 9’, 33’, Rafał Ostrowski 47’ – Bartłomiej Wdowik 45’

Lechia: 1. Wojciech Fabisiak – 24. Gabriel Estigarribia, 3. Rafał Ostrowski, 25. Igor Kurowski (67, 2. Kacper Lechowicz) – 21. Mateusz Zientarski (83, 15. Łukasz Maćkowiak), 13. Rafał Dzidek (67, 5. Kacper Zając), 19. Jakub Babij, 16. Mykyta Łoboda (75, 8. Wołodymyr Szwed), 11. Mateusz Surożyński, 6. Sebastian Górski (75, 14. Jakub Malec) – 17. Przemysław Mycan.

Jagiellonia: 50. Sławomir Abramowicz – 27. Bartłomiej Wdowik, 25. Bogdan Țîru, 32. Miłosz Matysik, 5. Bojan Nastić, 36. Jakub Lewicki (67, 77. Wojciech Łaski) – 10. Fedor Černych (67, 34. Maciej Bortniczuk), 26. Martin Pospíšil (55, 22. Oliwier Wojciechowski), 8. Nené, 11. Jesús Imaz – 60. Mateusz Kowalski (55, 28. Marc Gual).