Koszykówka: KTK Knurów – Wiara Lecha 59:91. Kolejorz w finałach play-off!

W drugim meczu turnieju 1/2 finału o II ligę Wiara Lecha pokonała KTK Knurów 91:59. Zwycięstwo przy wygranej MUKS-u Piaseczno z Basketem Legnica przypieczętowało awans Kolejorza do finałów play-off.

W znakomitej dyspozycji podczas półfinałów play-off znajdują się koszykarze Wiary Lecha. Poznaniacy w drugim turniejowym meczu odnieśli drugą wysoką wygraną i z kompletem punktów zasłużenie przewodzą w tabeli rozgrywek. Pierwszej lokaty nikt im już nie zabierze. Dzięki wygranej MUKS-u z Basketem Legnica lechici zapewnili sobie zwycięstwo w turnieju i awans do finałów play-off, które odbędą w dniach 21-23 kwietnia.

Mecz miał podobny przebieg do piątkowej potyczki lechitów. Wiara Lecha zdominowała pierwszą część, w której wygrała obie kwarty – 26:11 i 31:14. KTK Knurów zagrał lepiej po przerwie i zdołał odrobić cztery oczka straty, ale w ostatniej odsłonie ponownie musiał uznać wyższość zawodników prowadzonych przez trenera Tomasza Baszaka. Wiara Lecha pokonała drugą przeszkodę 91:59.

MVP sobotniego pojedynku został wybrany Juliusz Barański, który obok Adama Stefanowicza był najskuteczniejszym zawodnikiem Wiary Lecha. Obaj rzucili 18 punktów. Cztery oczka mniej skompletował Jacek Wyrwas, a ostatnim, który zaliczył dwucyfrową liczbę punktów (10) został Jakub Rogulski.

W ostatnim meczu półfinałów Wiara Lecha zmierzy się z Basketem Legnica. Pojedynek odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia o godzinie 12.

KTK Knurów – Wiara Lecha 59:91 (11:26, 14:31, 25:21, 9:13)

Punkty dla Wiary Lecha: Juliusz Barański 18, Adam Stefanowicz 18, Jacek Wyrwas 14, Jakub Rogulski 10, Michał Hejosz 7, Krzysztof Martuzalski 6, Filip Radzik 6, Paweł Mowlik 5, Jakub Szczepański 5, Konrad Sobczak 2, Marcin Szorcz, Krzysztof Tritt