Koszykówka: Wiara Lecha – Basket Junior Poznań 87:54
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Derby dla Lecha! Koszykarski Kolejorz zrehabilitował się po przegranej w Pleszewie i pokonał Basket Junior 87:54. Wygrana pozwoliła lechitom awansować na drugie miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej III ligi.

Szybko na właściwe tory wróciła Wiara Lecha. Przed tygodniem poznaniacy musieli uznać wyższość pleszewskiego Kosza. Nie rozpamiętywali jej długo. Sześć dni później nie dali żadnych szans liderowi tabeli. W derbach Poznania koszykarze Kolejorza pokonali rywala zza miedzy różnicą aż 33 punktów.

Kapitalne zawody rozegrał duet Juliusz Barański – Jakub Rogulski. Łącznie rzucili aż 54 oczka, czyli tyle samo ile cała drużyna Basketu Junior! Pierwsza część gry była wyrównania. Na przerwę Wiara Lecha zeszła z przewagą sześciu punktów. Lechici wygrali obie kwarty – pierwszą 26:21, drugą 16:15. Po zmianie stron Wiara Lecha była nie do zatrzymania. W ofensywie, jak i defensywie podopieczni trenera Tomasza Baszaka zagrali koncertowo. W trzeciej kwarcie powiększyli przewagę o kolejne siedemnaście punktów, a w ostatniej pozwolili rywalom na rzucenie ledwie sześciu oczek.

W klasyfikacji grupy mistrzowskiej pozycja Basketu Junior nie została naruszona. Derbowy rywal Wiary Lecha pozostał na pierwszym miejscu. Obecnie ma punkt przewagi nad Wiarą Lecha i Koszem Pleszew. Grupa pościgowa z miejsc 4-5 traci do wymienionej dwójki już dwa oczka.

Nadal nie został ustalony termin meczu Rawia Rawicz – Wiara Lecha, który ma odbyć się w najbliższy weekend.

Wiara Lecha – Basket Junior Poznań 87:54 (26:21, 16:15, 29:12, 16:6)

Punkty dla Wiary Lecha: Jakub Rogulski 28, Juliusz Barański 26, Adam Stefanowicz 8, Konrad Sobczak 6, Filip Radzik 5, Jacek Wyrwas 5, Krzysztof Martuzalski 3, Paweł Mowlik 3, Marcin Szorcz 1, Michał Hejosz, Jakub Szczepański, Krzysztof Tritt