Nie lubię poniedziałku

Liga

Mecz kończący 11. kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a Radomiakiem Radom zaplanowany został na poniedziałek na godzinę 20:30.
Nie jest to kibicom wymarzony termin na oglądanie spotkań najwyższego poziomu piłkarskiego w Polsce, lecz nie ma co narzekać - przecież Liga Mistrzów, też gra w tygodniu wieczorami.
Po dwóch zwycięstwa z rzędu Jagiellonia miała apetyt na kolejne trzy oczka.
Mecz od początku był wyrównany. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe.
W 25 minucie spotkania na prowadzenie wyszli gospodarze po strzale Černycha.
Goście odpowiedzieli kilka minut później po kontrowersyjnym karnym podyktowanym za odbicie piłki ręką przez Imaza.
Druga połowa nie przyniosła goli i wynikiem remisowym zakończyło się spotkanie, które na żywo obejrzało około pięciu tysięcy kibiców.
Z powodu nadgorliwości tych co zawsze, fani z Radomia nie dotarli na stadion.
Grupa około 200 kibiców trzymana była kilka kilometrów przed obiektem.

Jagiellonia Białystok – Radomiak Radom 1:1 (1:1)
Bramki: Fedor Černych 25′ – Karol Angielski 33′k.

Jagiellonia: 55. Xavier Dziekoński – 14. Tomáš Přikryl, 25. Bogdan Țîru, 4. Israel Puerto, 2. Michał Pazdan, 5. Bojan Nastić (30′ 27. Bartłomiej Wdowik) – 26. Martin Pospíšil (90′ 99. Bartosz Kwiecień), 6. Taras Romanczuk, 23. Karol Struski (46′ 7. Michał Nalepa) – 11. Jesús Imaz, 10. Fedor Černych (73, 16. Michał Żyro).
Radomiak: 1. Filip Majchrowicz – 14. Damian Jakubik, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz – 9. Leândro (89′ 22. Tiago Matos), 11. Michał Kaput, 23. Filipe Nascimento, 20. Luís Machado (73′ 8. Rhuan) – 19. Karol Angielski (76′ 99. Mario Rondón), 13. Maurides (89′ 97. Dominik Sokół).