User Menu Search
Close
„Od chuliganów do aktywistów? Polscy kibice i zmiana społeczna.”
JN
/ Kategorie: Kibice Razem

„Od chuliganów do aktywistów? Polscy kibice i zmiana społeczna.”

Niezaprzeczalnie ważna publikacja w kontekście ruchu kibicowskiego w Polsce!

7 listopada światło dzienne ujrzała książka dr Radosław Kossakowskiego „Od chuliganów do aktywistów? Polscy kibice i zmiana społeczna.” Niezaprzeczalnie ważna publikacja w kontekście ruchu kibicowskiego w Polsce!

Na 253 stronach autor m.in. ukazuje jak kształtuje się środowisko kibicowskie w Europie. Pokazuje jego zróżnicowanie i ważność kontekstu lokalnego – inne spojrzenie na kulturę kibicowską jest w Hiszpanii czy na Bałkanach, a inne w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Kossakowski pod lupę wziął także zmiany jakie zachodzą w polskim środowisku kibicowskim: od czasów formowania się ruchu w PRL-u, poprzez lata zmiany ustrojowej aż do czasów współczesnych.

Opisy ruchu kibicowskiego i inicjatyw w jakie angażują się kibice służą jako tło do dogłębnej i rzeczowej ewaluacji programu Kibice Razem, którego funkcjonowanie jest bezprecedensowe w skali polskiej, ale także europejskiej. Świadczy o tym sama liczba podmiotów, które bezpośrednio i pośrednio są zaangażowane w program: od stowarzyszeń kibiców zaczynając poprzez instytucje państwowe i samorządowe, związki sportowe a na beneficjentach inicjatyw Kibice Razem kończąc.

Książka Radosława Kossakowskiego jednocześnie pokazuje, że fenomen kibicowania wychodzi poza margines i jest pełnoprawnym i istotnym aspektem naszego życia społecznego, a badania nad nim zdecydowanie przyśpieszają.

Publikacja ukazała się nakładem krakowskiego wydawnictwa Universitas.

Więcej o Radku możecie przeczytać w wywiadzie jakiego udzielił dla portalu weszlo.com.

Drukuj
27881

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2023 KIBICE RAZEM
Back To Top