User Menu Search
Close
„Od chuliganów do aktywistów? Polscy kibice i zmiana społeczna.”
JN
/ Kategorie: Kibice Razem

„Od chuliganów do aktywistów? Polscy kibice i zmiana społeczna.”

Niezaprzeczalnie ważna publikacja w kontekście ruchu kibicowskiego w Polsce!

7 listopada światło dzienne ujrzała książka dr Radosław Kossakowskiego „Od chuliganów do aktywistów? Polscy kibice i zmiana społeczna.” Niezaprzeczalnie ważna publikacja w kontekście ruchu kibicowskiego w Polsce!

Na 253 stronach autor m.in. ukazuje jak kształtuje się środowisko kibicowskie w Europie. Pokazuje jego zróżnicowanie i ważność kontekstu lokalnego – inne spojrzenie na kulturę kibicowską jest w Hiszpanii czy na Bałkanach, a inne w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Kossakowski pod lupę wziął także zmiany jakie zachodzą w polskim środowisku kibicowskim: od czasów formowania się ruchu w PRL-u, poprzez lata zmiany ustrojowej aż do czasów współczesnych.

Opisy ruchu kibicowskiego i inicjatyw w jakie angażują się kibice służą jako tło do dogłębnej i rzeczowej ewaluacji programu Kibice Razem, którego funkcjonowanie jest bezprecedensowe w skali polskiej, ale także europejskiej. Świadczy o tym sama liczba podmiotów, które bezpośrednio i pośrednio są zaangażowane w program: od stowarzyszeń kibiców zaczynając poprzez instytucje państwowe i samorządowe, związki sportowe a na beneficjentach inicjatyw Kibice Razem kończąc.

Książka Radosława Kossakowskiego jednocześnie pokazuje, że fenomen kibicowania wychodzi poza margines i jest pełnoprawnym i istotnym aspektem naszego życia społecznego, a badania nad nim zdecydowanie przyśpieszają.

Publikacja ukazała się nakładem krakowskiego wydawnictwa Universitas.

Więcej o Radku możecie przeczytać w wywiadzie jakiego udzielił dla portalu weszlo.com.

Drukuj
6706

Wybór motywu

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2020 Kibice Razem
Back To Top