ODLEW POZNAŃ – WIARA LECHA II 2:5
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023/2024 odniosły rezerwy Wiary Lecha. Pojedynek 3. kolejki B-klasy z Odlewem Poznań zakończył się wynikiem 5:2. Bramki dla niebiesko-białych strzelili Dawid Białas, Piotr Makowski (po dwie) i Tomasz Smura.

Po nieudanym początku sezonu (dwa mecze bez zwycięstwa) rezerwy Wiary Lecha odniosły premierową wygraną. Niebiesko-biali pokonali na poznańskiej Głuszynie Odlew 5:2. O wywalczeniu kompletu punktów zdecydowała pierwsza część gry, którą lechici wygrali 3:0.

Wiara Lecha II do pojedynku z Odlewem przystąpiła wzmocniona zawodnikami pierwszego zespołu – Bartoszem Świątkiem, Bartoszem Dudą i Wincentym Olesienkiewiczem, ale też pięciu podstawowych zawodników z nominalnej kadry. Od początku lechici narzucili swój styl gry, a swoją przewagę przed przerwą udokumentowali trzema trafieniami. Pierwsze dwa gole zdobył Dawid Białas, który w 31 min wykorzystał podanie Dudy, a 120 sekund później po dwójkowej akcji z Piotrem Makowskim huknął nie do obrony z 20 metrów. Strzeleckie popisy w pierwszej odsłonie zakończył Makowski. W 39 min pokonał golkipera gospodarzy z bliskiej odległości po podaniu Dudy. Po zmianie stron wydawało się, że podopieczni trenera Piotra Jabłeckiego pokuszą się o efektowną wygraną. Odlew nie zamierzał odpuścić. Pomimo straty bramki w 64 min, gdy piłkę do siatki po zagraniu Pawła Szmajdzińskiego skierował Makowski, gospodarze coraz śmielej radzili sobie na placu gry. Efektem lepszej gry Odlewu były dwa gole strzelone w odstępie pięciu minut. Drugi raz gospodarze trafili do siatki, gdy grali w dziesięciu. Odlew walczył o bramkę kontaktową, ale nie potrafił trzeci raz pokonać Olesienkiewicza. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Tomasz Smura, który po podaniu Makowskiego wykorzystał sytuację sam na sam.

W 4. kolejce Wiara Lecha II zagra trzeci raz w Poznaniu, a drugi na winogradzkim TKKF-ie. Na boisku przy ulicy Winogrady lechici zmierzą się z KS Dębiec. Pojedynek zostanie rozegrany w niedzielę, 17 września o godzinie 10.