Ostatni mecz w Poznaniu

W sobotę 4 czerwca o godzinie 18 Wiara Lecha rozpocznie ostatni ligowy pojedynek u siebie. Rywalem Lechitów będzie Lubuszanin Trzcianka, z którym jesienią Kibole zremisowali 2:2. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.

Po czterech tygodniach przerwy Wiara Lecha wraca do Poznania by rozegrać ostatni ligowy pojedynek w sezonie 2021/22. Blisko miesiąc temu Lechici wysoko ograli na Śródce Zamek Gołańcz 5:1, a następnie tydzień później wywieźli cenne trzy punkty z trudnego terenu jakim niewątpliwie jest stadion Polonii w Chodzieży. Kibole mieli przewagę aż siedmiu punktów nad trzecią drużyną. Obecnie mają już tylko dwa. Zamek w ostatnich dwóch seriach wywalczył komplet zwycięstw, a Wiara Lecha tylko zremisowała w Obornikach 3:3 i przegrała wysoko w Łobżenicy z Pogonią 1:4.

W sobotę do Poznania przyjedzie najlepsza ekipa maja. Lubuszanin w czterech spotkaniach wywalczył dziewięć punktów, w których zdobył najwięcej bramek (17) spośród wszystkich piątoligowców. Trzcianecka drużyna wygrała we Wronkach (4:0), a także pokonała na własnym obiekcie z Concordię (3:1) i Spartę Szamotuły (8:2). Jedyna porażka przytrafiła się Lubuszaninowi w derbach w Czarnkowie (2:4).

W rundzie jesiennej w Trzciance padł remis 2:2. Kibole prowadzili do przerwy 2:1 po golach Macieja Łaszyńskiego i Dawida Kaczmarka. W drugiej odsłonie pięciokrotnie obili poprzeczkę, a w rewanżu Lubuszanin w doliczonym czasie gry zdobył wyrównującego gola.

Po 26. kolejkach Lubuszanin zajmuje szóste miejsce ze stratą dziesięciu punktów do drugiej Wiary Lecha. W przypadku wygranej Kibole zachowają matematyczne szanse na bezpośredni awans do IV ligi.

Mecz Wiara Lecha – Lubuszanin odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godzinie 18 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej. Przy okazji pojedynku 27. kolejki z boiskiem piłkarskim pożegna się wieloletni kapitan DWL, Maciej Łaszyński. Sędzią głównym tej ciekawie zapowiadającej się potyczki będzie Szymon Lizak. Na liniach pomagać mu będą Marek Czajkowski i Jakub Gryń.