User Menu Search
Close
"Popularyzacja wiedzy o Żołnierzach Wyklętych to zadanie dla wszystkich"
Odra Opole
/ Kategorie: Odra Opole

"Popularyzacja wiedzy o Żołnierzach Wyklętych to zadanie dla wszystkich"

Doktor Tomasz Greniuch dzielił się swoją wiedzą i zachęcał do aktywności w swojej działalności.

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nasz ośrodek gościł dr. Tomasza Greniucha - badacza historii podziemia antykomunistycznego, w sposób szczególny oddziałów działajacych na Podbeskidziu. Spotkanie cieszył się dużą frekwencją i było niezwykle ciekawe łacząc opowieść historyczną i współczesną.

Punktem wyjścia dla rozmowy była sylwetka por. Stanisława Kopika "Zemsty" - któremu swoją najnowszą pracę poświęci dr. Greniuch. Autor w niezwykle ciekawy sposób przybliżył sylwetkę tego ciekawego żołnierza, który całe swoje życie poświęcił aktywnej działalności. Wszyscy obecni zostali zachęceni do zapoznania się z książką, która po spotkaniu rozeszła się bardzo szybko i wszyscy chętni wrócili do domu z pięknym wydawnictwem.
W dalszej części spotkania pan doktor na przykładzie projektu "Śladami Bartka" opowiedział o wartości choćby drobnych i lokalnych projektów edukacyjnych oraz opowiedział o szlaku kpt. "Bartka" w Beskidach.
Ostatnim elementem spotkania była sesja pytań i odpowiedzi. Pan doktor chętnie odpowiadał na doceikania dotyczące biogramu por. "Zemsty" oraz o swojej wizji edukacji historycznej i wartości oddolnych projektów.

Egzemplarz biografi por. Stanisława Kopika został także przekazany naszemu ośrodkowi i będzie niedopłatnie dostępny dla wszystkich chętnych.

Organizatorami spotkania były Opolskie struktury Młodzierzy Wszechpolskiej i Klubu Polonia Cristiana we współpracy z ośrodkiem "Kibice Razem".

Drukuj
806

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Poprzedni Następny
Back To Top