User Menu Search
Close
Prawie 2.500zł zebrane na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych w Opolu!
Odra Opole
/ Kategorie: Odra Opole

Prawie 2.500zł zebrane na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych w Opolu!

Opolanie jak zawsze hojnie wsparli Fundację Niezłomni dla której kwestowali Opolscy kibice!

Za nami kolejna kwesta na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych - Opolania okazali się bardzo chojni i wsparli ten cel kwotą prawie 2.500,00zł. Wolontariusze - kibice, patrioci, członkowie KB Odra Opole - kwestowali przy bramie cmentarza komunalnego w Opolu-Półwsi. Spotykaliśmy się nie tylko z chojnością, ale też sympatią i zainteresowanie ze strony Opolan. Była wiec okazja by porozmawiać, podzielić się refleksjami, wymienić usmiechy.

Kwesta ma nie tylko charakter materialny, ale też edukacyjny - nasza obecność przypomina o żołnierzach podziemia antykomunistycznego, a rozdawane materiały (ulotki i wlepki) pozwajają za zainteresowanie się tematem. 

Bezpośrednim beneficjentem akcji jest Fundacja Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", a zebrane środki są przeznaczane na proadzenia prac badawczych pozwalajacych ustalić prawdopodobne miejsca anonimowych pochóków Żołnierzy Niezłomnych, prowadzenie prac poszukiwawczych, a następnie identyfikację genetyczną odnalezionych szczątków i organizację uroczystych pochówków. Cieszymy się, że możemy włączyć się w to szlachetne dzieło i z pewnością nie po raz ostatni organizujemy tę kwestę.

Kwesta cieszyła się sporym zainteresowaniem mediów, a o jej przebiegu informowały m.in. redakcje:
-Nowej Trybuny Opolskiej
-radia Doxa
-radia Opole
-TVP 3 Opole.

Drukuj
403

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top