Retro mecz w Poznaniu
Jagiellonia Białystok

Liga

Mecz w Poznaniu rozgrywany był w stylu retro, co wiązało się z obchodami setnej rocznicy powstania klubu z Poznania.
Spotkanie to przyciągnęło na trybuny ponad 40 tysięcy kibiców, w tym ponad 1100 fanów Jagiellonii.
Sam mecz to zdecydowana dominacja Lechitów na boisku. Od pierwszej minuty mieli zdecydowaną przewagę i stwarzali więcej sytuacji podbramkowych.
Jagiellonia dzielnie broniła dostępu do swojej bramki.
Do przerwy był bezbramkowy remis, a już od początku drugiej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie, chwilę później podwyższyli i w 72. minucie ustalili wynik meczu na 3-0.

Lech Poznań – Jagiellonia 3:0 (0:0)
Bramki: Mikael Ishak 47′, João Amaral 53′, Dawid Kownacki 72′

Lech: 35. Filip Bednarek – 2. Joel Pereira (70′ 4. Tomasz Kędziora), 18. Bartosz Salamon, 16. Antonio Milić, 5. Pedro Rebocho – 50. Adriel Ba Loua (70,’ 97. Dawid Kownacki), 30. Nika Kwekweskiri, 6. Jesper Karlström (76′ 25. Pedro Tiba), 10. Dani Ramírez (46′ 24. João Amaral), 7. Jakub Kamiński (76′ 11. Filip Marchwiński) – 9. Mikael Ishak.
Jagiellonia: 33. Zlatan Alomerović – 14. Tomáš Přikryl (83′ 21. Filip Piszczek), 25. Bogdan Țîru, 32. Miłosz Matysik, 5. Bojan Nastić – 26. Martin Pospíšil (75′ 20. Kacper Tabiś), 23. Karol Struski (64′ 27. Bartłomiej Wdowik), 22. Oliwier Wojciechowski (75′ 42. Jakub Orpik), 6. Taras Romanczuk, 15. Diego Carioca – 8. Przemysław Mystkowski (64′ 10. Fedor Černych).