Sparing: Wiara Lecha – Concordia Murowana Goślina 3:2
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Przedostatni sparing zimowych przygotowań zakończył się zwycięstwem Wiary Lecha. Kibole pokonali V-ligową Concordię Murowana Goślina, a na listę strzelców wpisali się Kacper Dolski oraz Krzysztof Kaźmierczak.

Podobnie, jak to miało miejsce w poprzednich grach kontrolnych, w pierwszej połowie inicjatywa należała do Wiary. Kibole posiadali piłkę znacznie częściej niż goście, dyktując tempo spotkania. Lechici wykreowali sobie kilka sytuacji, lecz brakowało skuteczności. W końcu na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy wynik otworzył Kacper Dolski, wykorzystując podanie Jakuba Wilka.

Po przerwie to wciąż lider V ligi był stroną przeważającą, choć po dwudziestu minutach gry defensywie Wiary przydarzył się błąd, który został skrzętnie wykorzystany przez Concordię. Na wyrównującą bramkę Kibole odpowiedzieli kolejno w 70. oraz w 75. minucie. Najpierw doskonałe dośrodkowanie Mikołaja Hudziaka wykończył zawodnik testowany, a następnie Kacper Dolski przedłużył podanie Mikołaja Hudziaka i całość wykończył Krzysztof Kaźmierczak, umieszczając piłkę w bramce. Wysokie prowadzenie wprowadziło niepotrzebne rozluźnienie w szykach gospodarzy. Concordia wykorzystała kolejny błąd w obronie Lechitów i zdołała trafić bramkę na 3:2. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Już w najbliższą sobotę zespół trenera Łukasza Kubiaka czeka ostatni zimowy sparing przed inauguracją rundy wiosennej V ligi. Tym razem rywalem będzie piątoligowy Meblorz Swarzędz, który na półmetku rozgrywek plasuje się na siódmej pozycji z 9-punktową stratą do drugiego miejsca zapewniającego udział w barażach. Godzina oraz miejsce spotkania zostaną podane w ciągu kilku najbliższych dni.

Wiara Lecha – Concordia Murowana Goślina 3:2 (0:0)

Bramki: 41’ Kacper Dolski, 70’zawodnik testowany, 75’ Krzysztof Kaźmierczak – 65’, 82
Wiara Lecha: Michał Pecold (70. Kacper Niezborała), Dawid Czerniejewicz (46. Patryk Olaszczyk), Hubert Wołąkiewicz (78. Jakub Nowak), Eryk Lubieniecki (58. Kuba Kałżyński), Mikołaj Hudziak, Jakub Maćkowiak (58. Jan Makowski), Łukasz Szumiński (65. Hubert Ziółkowski), Jakub Wilk, Marcin Daniel (46. Krzysztof Kaźmierczak), zawodnik testowany, Kacper Dolski