User Menu Search
Close
"Szlak Pamięci Powstań Śląskich na Opolszczyźnie" w Brzegu
Odra Opole
/ Kategorie: Odra Opole

"Szlak Pamięci Powstań Śląskich na Opolszczyźnie" w Brzegu

Piękne sale pałacu-muzeum goszczą naszą wystawę przez całe wakacje

Pałac zwany "Śląskim Wawelem" - dawniej siedziba Piastów Śląskich, a dziś ich muzeum - gości przez całe wakacje naszą wystawę poświęconą Opolskim wątkom powstań śląskich. W pięknych wnętrzach pałacu będzie można zapoznać się dokładnie z przebiegiem walk powstańczych na Opolszczyźnie i odkryć historię naszego regionu lub swojej miejscowości.
Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu to bodaj najlepiej zachowana i najcenniejsza pamiątka Polskości na Śląsku w okresie średniowiecza, ale też atrakcyjne muzeum i godna polecenia destynacja wakacyjnych wycieczek! Cieszący się licznymi odwiedzinami gości, w tym dzieci- uczestników kolonii i półkolonii - pałac jest świetnym miejscem do zaprezentowania naszej wystawy, która znajdzie w nim wielu zainteresowanych czytelników. A po wakacjach wystawa trafi do kolejnych miejsc na Opolszczyźnie, gdzie poznają ją uczniowie szkół!
Wydarzenie oczywiście wpisuje się we współoranizowany przez nas Festiwal Powstań Śląskich.
Wystawa ma też swoją wersję cyfrową, którą staramy się udoskonalać, dostępną na stronie www.opolskiszlakpowstan.pl.
Zaś regularne ciekawostki historyczne z okresu powstań, bierzace informacje o wystawach i ważne informacje nt. śląskich zrywów i ich upamiętniania prezentujemy na profilach facebookowych szlaku i festiwalu.

Drukuj
704

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top