To wydarzyło się na prawdę !

Liga

Ciężko jest skomentować i opisać to co wydarzyło się przy Słonecznej w Białymstoku w sobotę 4 grudnia.
Po fatalnym meczu przed tygodniem z Legią Warszawa, Jagiellończycy zagrali jeszcze gorzej z ostatnią drużyną w tabeli, która do tej pory nie odniosła zwycięstwa na wyjeździe.
Już w pierwszej minucie spotkania goście wyszli na prowadzenie, a po pół godziny gry było już 0-2.
W pierwszej połowie przeważał Górnik, który prowadził zasłużenie. Jaga nie grała nic, nie stwarzała żadnego zagrożenia.
Po zmianie stron nie zobaczyliśmy zmiany podejścia gospodarzy. Jaga nadal grała słabo, nie mając pomysłu na zmianę wyniku spotkania.
W końcówce meczu kontaktowego gola zdobył Puerto, ale zamiast zmasowanego ataku na bramkę gości, kibice zobaczyli dwie bardzo groźne akcję Górnika, które omal nie skończyły się bramką.
Gwizdy i głośna krytyka spotkały zawodników Jagi po ostatnim gwizdku sędziego.
Tak tragicznie grającej drużyny nie widzieliśmy od dawna.

Jagiellonia Białystok – Górnik Łęczna 1:2 (0:2)
Bramki: Israel Puerto 81′ – Damian Gąska 1′, 29′

Jagiellonia: 55. Xavier Dziekoński – 4. Israel Puerto, 3. Błażej Augustyn, 2. Michał Pazdan – 19. Paweł Olszewski (61′ 9. Bartosz Bida), 7. Michał Nalepa (46′ 16. Michał Żyro), 6. Taras Romanczuk, 14. Tomáš Přikryl, 8. Przemysław Mystkowski (69′ 26. Martin Pospíšil), 5. Bojan Nastić (69′ 12. Godfrey Stephen) – 10. Fedor Černych.
Górnik: 33. Maciej Gostomski – 24. Michał Goliński (82′ 22. Serhij Krykun), 21. Kryspin Szcześniak, 20. Bartosz Rymaniak, 3. Leândro, 29. Daniel Dziwniel – 70. Jason Lokilo (75′ 8. Szymon Drewniak), 88. Álex Serrano, 6. Janusz Gol, 77. Damian Gąska (61′ 23. Bartłomiej Kalinkowski) – 18. Bartosz Śpiączka (82′ 19. Przemysław Banaszak).