Tylko remis w Płocku

Liga

Wydaje się, że kryzys w Jagiellonii oddalił się. Po wygranym spotkaniu z Cracovią, przyszedł czas na mecz z Wisłą Płock, która podobnie jak Jaga zajmuje miejsce w tylnej części tabeli.
Widowisko w Płocku nie porywało. Obie ekipy próbowały stworzyć sobie sytuacje do strzelenia pierwszego gola.
Udało się to Jagiellończykom, którzy w 35 minucie spotkania wyszli na prowadzenie po strzale Imaza.
W drugiej połowie przycisnęli płocczanie, ale to Jaga podwyższyła prowadzenie na 2-0 , po czym starała się kontrolować przebieg meczu.
I tak było do 78 minuty spotkanie, kiedy to fatalny błąd popełnił młody bramkarz Jagiellonii i Wisła strzeliła bramkę kontaktową.
Wynik utrzymywał się do 90 minuty spotkania, które to sędzie przedłużył o sześć minut.
Pomimo, że przez 5 minut żółto-czerwoni utrzymywali się przy piłce, to na ostatnie sekund doliczonego czasu gry, przejęli ją Wiślacy i wpakowali ją do bramki Jagi.
Mecz zakończył się remisem 2-2.

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Szwoch 78’, Alan Uryga 90’ - Jesús Imaz 35’, Bartosz Bida 61’

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński - 15. Kristián Vallo, 25. Jakub Rzeźniczak, 18. Alan Uryga, 24. Ángel García - 9. Dawid Kocyła (77, 11. Piotr Pyrdoł), 6. Damian Rasak, 23. Filip Lesniak (63, 26. Cillian Sheridan), 14. Mateusz Szwoch, 7. Piotr Tomasik (75, 10. Giorgi Merebaszwili) - 8. Patryk Tuszyński.
Jagiellonia: 55. Xavier Dziekoński - 15. Kris Twardek, 25. Bogdan Tiru, 3. Błażej Augustyn, 27. Bartłomiej Wdowik - 10. Maciej Makuszewski (67, 14. Tomáš Přikryl), 6. Taras Romanczuk (81, 16. Ariel Borysiuk), 26. Martin Pospíšil (90, 4. Myrosław Mazur), 11. Jesús Imaz, 31. Bartosz Bida (66, 7. Konrad Wrzesiński) - 21. Jakov Puljić (90, 36. Maciej Bortniczuk).