User Menu Search
Close
Adrian Byłeń
/ Kategorie: Kibice Razem

WAŻNE INFORMACJE DLA KIBICÓW: TRANSPORT MIEJSKI I PARKINGI W NICEI

Polska - Irlandia Północna, mecz, Nicea, parkingi i transport w dniu meczu

Polska - Irlandia PółnocnaW dniu meczu Polska – Irlandia Północna nie ma możliwości zaparkowania prywatnych pojazdów (w tym busów i autokarów) ani w bezpośredniej bliskości stadionu ani w centrum miasta.

 

Wyjątkiem będą autokary posiadające karty parkingowe UEFA. Zgodnie z wcześniejszymi planami będą one mogły zatrzymać się na przystadionowym parkingu P61 (zjazd nr 52 z autostrady A8). Autokary, które pojawią się w mieście rano, mogą odwieźć pasażerów do centrum i wrócić na parking P61. Również po meczu będzie możliwość odebrania lub wysadzenia pasażerów w centrum miasta w wyznaczonym do tego miejscu na promenadzie des Anglais pomiędzy Gambetta et la Rue du Congres.

Wyłącznie dla posiadaczy biletów na mecz przygotowany został położony w pobliżu lotniska (zjazd nr 52 z autostrady A8) parking MIN, adres:

 

National Interest Market, Bd du Mercantour, 06200 Nice.

 

Organizatorzy zakładają, że korzystać będą z niego jedynie osoby zainteresowane odstawieniem samochodu i udaniem się bezpośrednio na stadion. Dlatego parking zostanie otwarty będzie dopiero na 5 godzin przed rozpoczęciem meczu (czyli o godz. 13:00), a będzie można z niego dojechać wyłącznie na stadion, korzystając z kursujących co 5 minut shuttle busów. Nie jest natomiast przewidziane bezpośrednie połączenie między parkingiem MIN a centrum Nicei. Na tym parkingu przewidziano ok. 1900 miejsc parkingowych.

 

Wszystkie pozostałe samochody powinny kierować się na jeden ze wskazanych przez miasto parkingów zbiorczych:

 

Parcazur Henri Sappia (2 boulevard Henri Sappia, 06100 Nice) 750 miejsc parkingowych, w tym 20 dla osób niepełnosprawnych,  otwarty od 4:00 (w nocy) do 2:30 (w nocy),

 

Parcazur Palais des Expositions – Acropolis (Jean Bouin, 06000 Nice) - 386 miejsc parkingowych, w tym 11 dla osób niepełnosprawnych, otwarty od 4 :15 (w nocy) do 2 :15 (w nocy),

 

Parcazur Vauban (Mail des Universités, 06300 Nice)  150 miejsc parkingowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych, otwarty do 5 :00 (nad ranem) do 1 :50 (w nocy),

 

Parcazur Pont-Michel (Route de Turin, 06300 Nice) – 260 miejsc parkingowych, w tym 6 dla osób niepełnosprawnych, otwarty od 4 :55 (nad ranem) do 1 :45 (w nocy).

 

Oczywiście w Nicei funkcjonuje więcej publicznych parkingów, jednak powyższe cztery są rekomendowane ze względu na fakt, że łączy je ze sobą jedyna w mieście linia tramwajowa. Jej północną pętlę stanowi parking Henri Sappia. Trasa prowadzi następnie przez główny dworzec kolejowy, centrum miasta ze Strefą Kibiców i odbija ponownie na na północ, zahaczając o parkingi Palais des Expositions oraz Vauban i kończąc swoj bieg na parkingu Pont-Michel.

 

kibice PolskiParkingi są bezpłatne, jednak aby z nich skorzystać, należy wylegitymować się... ważnymi biletami tramwajowymi dla każdego pasażera, które mozna kupić na miejscu. W ten sposób organizatorzy chcą upewnić się, że wszystkie korzystające z parkingów osoby zapłaciły za przejazd tramwajem. Jego koszty są różne w zależności od rodzaju wybranego biletu.

 

Na 5 godzin przed rozpoczęciem meczu rozpoczną kursowanie shuttle busy łączące stadion z newralgicznymi punktami miasta. Opłata za bilet uprawniający do przejazdu na stadion i powrotu wynosi 3 euro. Autobusy będą odjeżdżać co 5 minut.

 

Linia zielona połączy stadion z centrum miasta i Strefą Kibiców.

Linia niebieska łączyć będzie stadion z głównym dworcem kolejowym.

Linia żółta kursuje między stadionem a parkingiem MIN.

Linia fioletowa umożliwi z kolei bezpośrednie dotarcie na stadion z lotniska.

 

Shuttle busy zaczynają kursować na 5 godzin przed rozpoczęciem meczu (tj. od godziny 13:00) i będą kursować jeszcze przez dwie godziny po ostatnim gwizdku sędziego. Bramy stadionu w Nicei otwierają się dla kibiców na 3 godziny przed meczem (tj. od godz. 15:00).

 

system SMS dla kibiców Biało-Czerwonych

Informacje takie jak powyższa są na bieżąco wysyłane do abonentów specjalnego serwisu SMS dla kibiców z Polski. Aby zapisać się do systemu, wyślij START na +48 500 505 505 (koszt jak za zwykłego SMSa). W każdej chwili możesz zrezygnować z usługi wysyłając STOP na ten sam numer (koszt jak za zwykłego SMSa). Za przychodzące SMSy nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.

Drukuj
6595

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top