[EasyDNNnews:EndIf:EventLocation] [EasyDNNnews:IfExists:EventRegistration]
[EasyDNNnews:EventRegistration:InfoMessage] [EasyDNNnews:EndIf:EventRegistration] [EasyDNNnews:IfExists:EventSignUp]

[EasyDNNnewsLocalizedText:AreYouGoing]

[EasyDNNnews:SignUpActionBar]
[EasyDNNnews:EndIf:EventSignUp]
[EasyDNNnews:EndIf:Event]
Wiara Lecha – Płomień Przyprostynia 4:2 [EasyDNNnews:IfExists:GalleryBackLink] [EasyDNNnewsLocalizedText:ViewInGallery] [EasyDNNnews:EndIf:GalleryBackLink]
/ [EasyDNNnewsLocalizedText:Categories]: [EasyDNNnews:Categories]

Wiara Lecha – Płomień Przyprostynia 4:2

Wiara Lecha pokonała Płomień Przyprostynia w meczu 24. kolejki V ligi. Lechici wygrali 4:2 i zachowali 7-punktową przewagę nad wiceliderem. Bramki dla drużyny prowadzonej przez trenera Łukasza Kubiaka zdobyli Błażej Telichowski (dwie), Jakub Wilk i Siergiej Krivets.

Drugą wygraną z rzędu odniosła Wiara Lecha, która przewodzi w tabeli V ligi. Kibole nad Olimpią Koło utrzymali bezpieczną przewagę i pewnie zmierzają po awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Do zapewnienia sobie promocji potrzebują jedenastu punktów zdobytych w ostatnich sześciu starciach.

Potyczka z Płomieniem była trudną przeprawą. Rywale od początku spotkania nastawili się grę defensywną co sprawiło wiele problemów Wiarze Lecha. Lechici próbowali zagrań długimi piłkami za plecy obrońców, a także szukali prostopadłych zagrań. W pierwszej części sytuacji mieli jak na lekarstwo. Najbliżej pokonania golkipera gości był Krzysztof Kaźmierczak i Daniel Mankiewicz, jednak ich strzały mijały bramkę przeciwnika. Przed przerwą niebiesko-biali wykorzystali jedną okazję – rzut karny podyktowany za faul na Siergieju Krivetsu. Pewnym egzekutorem jedenastki został Błażej Telichowski. Płomień groźnie kontratakował. W pierwszych 45. minutach zawodnicy gości nie potrafili pokonać Mikołaja Nawrowskiego, ale dopięli swego na początku drugiej odsłony. W 49 min bramkarz Wiary Lecha przegrał pojedynek sam na sam i po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki. Kibole bardzo szybko chcieli wrócić na prowadzenie i mieli ku temu okazje, lecz w sobie tylko znany sposób nie potrafili umieścić futbolówki w bramce. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 72 min, gdy po raz drugi Nawrowskiego pokonał zawodnika Płomienia. Goście z korzystnego wyniku cieszyli się jednak tylko cztery minuty. W 76 min w zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Krivets, który zgrał piłkę Telichowskiemu, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce. Napór niebiesko-białych rósł z minuty na minutę. Efekt dużej przewagi nadszedł w 88 min. Dośrodkowanie wprowadzonego chwilę wcześniej Marcina Daniela trafiło na głowę Jakuba Wilka, a ten niepilnowany przez defensora Płomienia nie miał problemów z pokonaniem golkipera gości. Wynik pojedynku ustalił Krivets, który w piątej minucie doliczonego czasu gry wykończył akcję Dawida Czerniejewicza. Drużyna kibiców Kolejorza wygrała 4:2 i dopisała do dorobku 19. komplet punktów w obecnym sezonie.

Najbliższe spotkanie Wiara Lecha rozegra w Koninie. Pojedynek z miejscowym Górnikiem został zaplanowany na sobotę, 13 maja o godzinie 12. Będzie to starcie lidera V ligi z najlepszym zespołem rundy wiosennej.