User Menu Search
Close
Wracamy do gry ...
Miedź Legnica
/ Kategorie: Miedź Legnica

Wracamy do gry ...

Miedź Legnica - Radomiak Radom

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja rundy rewanżowej w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Nastąpi ona w Legnicy, gdzie Miedzianka podejmie Radomiaka.

Nastroje są bardzo dobre, cieszymy się na start rozgrywek. Przede wszystkim powodem dobrych humorów jest rosnąca forma zespołu. Widzę, jak z dnia na dzień drużyna się rozwija i intensywnie pracuje nad tym, żeby utrzymać się w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Cieszą mnie też wzmocnienia, których udało nam się dokonać w trakcie tego okienka, więc z optymizmem czekamy na start rozgrywek – mówi trener Grzegorz Mokry.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, na świeżym powietrzu i stadion

Sztab legniczan miał okazję przyglądać się rywalom podczas obozu w Turcji, ale podobne obserwacje poczynili także nasi najbliżsi przeciwnicy. Uwagę w zespole „Zielonych” zwraca pozyskany w przerwie zimowej rosły napastnik Leonardo Miramar Rocha. W trwającym okienku transferowym radomianie pozyskiwali zresztą głównie zagranicznych graczy do linii środkowej oraz napadu.

Obserwowaliśmy zespół Radomiaka podczas zgrupowania w Turcji. Mieliśmy przyjemność oglądać trzy mecze rywali. Oczywiście nie siedzimy w głowie trenera Lewandowskiego, więc trudno nam powiedzieć w jakim dokładnie zestawieniu personalnym wyjdzie Radomiak. Rywale dokonali też sporo ciekawych transferów. Przede wszystkim uwagę należy zwrócić na nowego napastnika, którego wyróżniają parametry fizyczne. Posiadający dwa metry wzrostu napastnik gra bardzo dobrze w powietrzu. Ale nie jest to jego jedyny atut. Strzelał też bramki zarówno prawą, jak i lewą nogą. Będziemy musieli powstrzymać tego zawodnika. Także w środku pola Radomiaka pojawili się nowi zawodnicy. Mają też silne strony znane nam z poprzedniej rundy. Chociażby brat naszego bramkarza Dawid Abramowicz przeprowadza lewą stroną wiele akcji ofensywnych, często dośrodkowuje i wrzuca w pole karne dalekie piłki z autów. Zespół gości ma więc bardzo dużo atutów – podkreśla szkoleniowiec Miedzi.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „WRA CAMY 27 STYCZIA, PIĄTEK, G. 18:00 MIEDŹLEGNICA RADOMIAK RADOM LEGNICA”

Legniczanie wiosną zamierzają powielać to, co sprawdziło się w dwóch ostatnich meczach pierwszej rundy. Kluczem do odrabiania strat do rywali ma być dobra organizacja gry. To sprawdzało się już podczas obozu przygotowawczego w Turcji.

Chcielibyśmy być powtarzalni w tym co robimy, prezentując dobrą organizację gry. Wtedy wystarczy to, żeby zdobywać punkty. Nie musimy aż tak bardzo starać się zaskakiwać przeciwnika. Jeżeli będziemy zorganizowani, prezentując dobrą grę, jak choćby w meczu kontrolnym z Neftchi Baku, wówczas zespół Radomiaka będzie miał z nami sporo problemów – zauważa opiekun zielono-niebiesko-czerwonych. - Plan na mecz jest gotowy od dłuższego czasu. Oczywiście codziennie go doskonalimy. Każdy trening pozwala nam ten plan jeszcze bardziej doprecyzować. Jeśli chodzi o wyjściową jedenastkę, to każdy dzień przybliża nas do jej wyboru. Mamy 1-2 wątpliwości, ale poza nimi skład na pierwszy mecz rundy rewanżowej jest już w mojej głowie – zapewnia trener zespołu znad Kaczawy. 

Legniczanie szczególnie teraz potrzebują wsparcia kibiców. Musimy tworzyć jedność zarówno na boisku, jak i na trybunach. Tłumne wypełnienie Stadionu im. Orła Białego i gorący doping, także w trudniejszych chwilach, może okazać się niezwykle istotny w walce o zachowanie bytu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na mecz. Mimo zimowej aury, która nie jest jeszcze sprzyjająca. Wiemy jak wsparcie kibiców pomagało nam w trakcie rundy jesiennej. Choćby w spotkaniach ze Śląskiem Wrocław czy w Zabrzu z Górnikiem, gdy z liczną grupą naszych fanów mogliśmy się cieszyć z wygranych. Dało nam to wszystkim wiele nadziei na rundę wiosenną – kończy trener Mokry.

Początek piątkowego meczu na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy o godz. 18:00. Pojedynek transmitowany będzie w Canal+ Sport oraz Canal+ Family. Wynik podawany będzie na naszym klubowym Twitterze. Bilety na spotkanie zakupić można w serwisie bilety.miedzlegnica.eu, Strefie Miedzi przy ul. Wrocławskiej 43/1 (w czwartek w godz. 9-16, a w piątek w godz. 11-18) oraz w stadionowych kasach na dwie godziny przed meczem. 

 

Drukuj
187

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2023 KIBICE RAZEM
Back To Top