Wygrywamy z Górnikiem
Jagiellonia Białystok

Liga

W szóstej kolejce piłkarskiej ekstraklasy Jagiellończycy zmierzyli się przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze.
Od pierwszego gwizdka zdecydowanie przeważali gospodarze, którzy szybko otworzyli wynik spotkania.
Już w siódmej minucie Naranjo przechytrzył obrońców i bramkarze gości wbijając piłkę do pustej bramki.
Dziesięć minut później było już 2-0 po bramce Imaza, który to z główki pewnie pokonał golkipera Górnika.
Białostoczanie dalej próbowali atakować bramkę Zabrzan strzałami Nene i Matysika, ale to goście zdobyli kontaktowego gola w 38. minucie spotkania.
Tuż przed przerwą obrońca gości sfaulował Marczuka, za co otrzymał czerwoną kartkę, a rzut wolny na gola zamienił Wdowik.
Po przerwie dominowali grający w przewadze Jagiellończycy.
W 62 minucie bramkę strzelił Imaz, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Dwie minuty później Marczuk skierował piłkę do bramki i na tablicy zaświecił się wynik 4-1, który utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.
Jagiellonia wygrała czwarty mecz z rzędu i objęła miejsce lidera w tabeli.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 4:1 (3:1)

Bramki: Naranjo 7'; Imaz 17'; Wdowik 45'; Marczuk 64' - Musiolik 38'.

Jagiellonia: Alomerović - Sáček, Matysik, Diéguez, Wdowik, Marczuk (Kupisz 73'), Romanczuk (Lewicki 68'), Kubicki, Nené (Stojinović 84'), Naranjo (Pululu 68'), Imaz (Rybak 84').

Górnik: Bielica - Sekulić, Szcześniak (Triantafyllópoulos 46'), Janicki, Lukoszek, Kaprálik (Janža 71), Rasak, Podolski (Czyż 46'), Olkowski (Michal Sipľak 46'), Yokota, Musiolik (Chmarek 76').