XVI letni Turniej Kibiców Korony Kielce
Korona Kielce
/ Kategorie: Korona Kielce

XVI Letni Turniej Kibiców Korony Kielce

W sobotę 10 lipca w 48. rocznicę powstania naszego klubu odbył się XVI Letni Turniej Kibiców Korony Kielce. W imprezie na bocznym boisku przy stadionie wzięło udział 16 drużyn, w tym Naprzód Jędrzejów, podzielonych na cztery grupy po cztery zespoły. Pierwsze osoby na miejscu pojawiły się już o 8:30 i zaczęły mozolnie przygotowywać miejsce zmagań. W tym roku postanowiliśmy skrócić maksymalnie czas trwania tego wydarzenia i zdecydowaliśmy się na jednoczesną grę na trzech boiskach. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Runda grupowa poszła bardzo sprawnie i praktycznie wszyscy dotrwali do końca turnieju, nie rozchodząc się wcześniej do domów. Między fazą grupową, a pucharową zrobiliśmy małą przerwę, odpaliliśmy race i trochę pośpiewaliśmy. Jak co roku widowisko piłkarskie stało na wysokim poziomie i było bardzo zacięte, a w tle grała muzyka i palił się grill.

Hotel Binkowski

Pierwsze miejsce zajęli chłopaki z Jędrzejowa wygrywając w finale ze Ślichowicami dopiero po rzutach karnych. W meczu o trzecie miejsce YBH 01 pokonali FC Miedziana Góra/FC Nowiny również po karnych. Drużyny z podium dostały pamiątkowe medale oraz drobne upominki od sponsorów. Dodatkowo wybrani zostali najlepszy bramkarz turnieju i najlepszy zawodnik. Impreza zakończyła się około godziny 14, jednak po części oficjalnej zostało sporo osób na dalsze piwkowanie przy grillu.