User Menu Search
Close
Adrian Byłeń
/ Kategorie: Kibice Razem

Z dziennika podróżnika KIBICE RAZEM: Dzień 2 Górnik Zabrze, Miedź Legnica

Wizyta w ośrodkach KIBICE RAZEM w Zabrzu i Legnicy

Kontynuując podróż po Polsce następne po Kielcach i Tychach były ośrodki KIBICE RAZEM Górnika Zabrze i Miedzi Legnica. Podobnie jak w innych ośrodkach w Zabrzu i Legnicy okres wakacji nie wiąże się z wypoczynkiem i wyjazdami tylko wytężoną pracą i przygotowaniami do nowego sezonu rozgrywek. Koordynatorzy obu ośrodków wraz z kibicami - ekstraklasowego Górnika i pierwszoligowej Miedzi oprócz śledzenia ruchu transferowego i planowania opraw i wyjazdów w nowym sezonie przygotowują plany działania projektu w swoich miejscowościach. Nie trzeba dodawać, że w głowach jest pełno nowych pomysłów, które uzupełnią terminarz sprawdzonych imprez i projektów.

 

Dzień 2: KIBICE RAZEM Górnik Zabrze, KIBICE RAZEM Miedź Legnica

 

Ujmując jednym zwrotem to co będzie w następnych akapitach artykułu: DZIEJE SIĘ! W Zabrzu od czasu otwarcia ośrodka KIBICE RAZEM jedna akcja goni drugą, co przeradza się często w bardzo duże projekty. Ogólna atmosfera wyczekiwania na koniec remontu stadionu Górnika jest odczuwalna w całym mieście. Torcida Górnik dzięki fantastycznej współpracy wielu podmiotów - Stowarzyszenia Kibiców, Władz Klubu, Miasta i wykonawcy stadionu jako jedna z niewielu ekip w Europie będzie miała swoją nazwę na krzesełkach nowej trybuny stadionu! Już teraz, mimo braku wykończenia reszty trybun kibice planują jej zapełnienie, co przy górnośląskim zapale do działania i zaangażowaniu na pewno przyniesie komplet widzów na trybunie na pierwszym meczu domowym przeciwko Jagielloni Białystok. Efekt pracy i współpracy jako jedni z pierwszych pokazujemy na zdjęciu obok.

 

Do pierwszego meczu Górnika, który odbędzie się w trakcie 4 kolejki Ekstraklasy w dniach 8-9 sierpnia, patrząc na tempo wszystkich prac zostało jeszcze sporo czasu. Przejdźmy zatem do działań bieżących i planów koordynatorów - Ani i Damiana. Na 8-9 sierpnia powstały plany, aby zorganizować turniej Fanclubów Górnika poprzedzający mecz. Na razie wiemy, że jest ich ponad 40 i większość wyraża zdecydowane zainteresowanie. Pierwsze informacje pojawiły się na fanpage'u Stowarzyszenia Kibiców Górnika. Turniej odbędzie się na boiskach przy stadionie, a na miejscu można będzie wyrobić m.in. karty kibica.

 

Oczywiście poza związanymi z piłką aspektami pracy ośrodkach jest wiele innych, jak np. pomoc w organizacji Runmageddon Silesia - Biegamy po hałdzie, który odbędzie się 27 czerwca. Trasa zawierająca 50 przeszkód będzie przebiegać m.in. przez tereny Kopalni Guido, a start i meta będą znajdować się na terenie Walki Makoszowy - czyli lokalizacji, w której znajduje się ośrodek KIBICE RAZEM. Ponadto, począwszy od Dnia Dziecka z Górnikiem Zabrze, koordynatorzy wraz z maskotką (której nadal nie znamy imienia!!) prowadzą akcję odwiedzania szkół i przedszkoli. Podczas akcji prowadzonych razem z klubem przez niecały miesiąc pojawiło się blisko 6000 dzieci! 

 

Na koniec informacji o KR Górnika Zabrze miły akcent - bardzo gratulujemy Ani i Damianowi ukończenia kursu wychowawców / organizatorów wypoczynku. Z tej okazji, a może też i z okazji naszej wizyty w biurze KRu przywitało nas przepyszne ciasto zrobione przez Anię. Jak widać doskonałe umiejętności organizacyjne uzupełniają się razem ze zdolnościami cukierniczo-kulinarnymi. Niestety zdjęcia ciasta brak, ponieważ zniknęło zanim ktokolwiek pomyślał o udokumentowaniu jego istnienia :)

 

Na koniec drugiego dnia podróży udaliśmy się do Legnicy - do siedziby ośrodka KIBICE razem, gdzie równie ciepło przyjęli nas Dorota, Bartek, Adam i Łysy. O Legnicy pisaliśmy ostatnio bardzo często - jako uczestnikach Finału Ligi Europy i zwycięzcach drugiej edycji Młodzieżowego Turnieju Piłkarskiego KIBICE RAZEM. Artykuły o dzieciakach z Zakaczawia pisało także Weszlo.com w artykule o Egzotycznym Sojuszu.  Ulokowany w centrum dzielnicy o niezbyt dobrej reputacji ośrodek zdecydowanie jest jasnym punktem na planie miasta. Wchodząc do ośrodka mijały nas biegające dzieci, a w środku lokalu zobaczyliśmy, jak atrakcje w postaci konsoli czy innych gier przyciągają najmłodszych.

 

Tutaj kalendarz imprez jest równie napięty - dla najmłodszych od 6 lipca zaczynają się organizowane przez ośrodek i jego operatora Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Wakacje w mieście. Część dzieciaków weźmie także udział w organizowanych razem z MOPSem koloniach w Szklarskiej Porębie. Nasi koordynatorzy planują także udział ośrodkach w Dniach Legnicy, a także organizację imprezy z okazji zakończenia roku szkolnego/powitania wakacji. Na podwórku sąsiadującym z ośrodkiem planowany jest okazjonalny grill, z którego będą mogli skorzystać wszyscy chętni.

 

Bardzo dużo aktywności ośrodka w Legnicy skupia się na dzieciach. Nic dziwnego skoro dzieciaki z okolicy traktują ośrodek jak drugi dom. Również dla ich dobra powstaje biuletyn "Nade wszystko dziecko", o którym już niedługo napiszemy oddzielną informację. Ponadto koordynatorzy powoli przygotowują się do akcji zbierania wyprawek szkolnych dla dzieci, maratonu Zumby, który będzie 11 lipca. Również kolejne nagrody za zwycięstwo w Turnieju KIBICE RAZEM odbierze drużyna Młodych Wilków. Sponsorzy Miedzi Legnica i ośrodka KR postanowili zabrać dzieci do miejscowego rancza, na którym młodzi bohaterowie będą mogli postrzelać z łuku, pograć w kręgle czy bilard.

 

Na koniec coś dla nieco starszych kibiców - koordynatorzy ośrodka postanowili równie aktywnie powalczyć o środki z miejskiego budżetu obywatelskiego. Wniosek obejmować będzie stworzenie outdoorowej siłowni/cross fitu tuż pod oknami ośrodka na remontowanym obecnie Placu Sybiraków. Trzymamy mocno kciuki za tę inicjatywę i czekamy na pozytywne wieści z Legnicy!

 

Już jutro relacja z Wrocławia i Poznania! Stay tuned! :)

 

Drukuj
4633

Wybór motywu

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2020 Kibice Razem
Back To Top