liga

25. Kolejka PKO BP Ekstraklasy
16.03.2024 godz. 15.00
Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)

Niestety w sobotnie popołudnie nie dane nam było oglądać poczynań żółto-czerwonych z wysokości trybun z racji tego, że w Radomiu nie ma sektora gości.

Zostało do końca 9 spotkań w Ekstraklasie, jesteśmy liderem, wszystko jest w nogach piłkarzy więc spotkanie z Radomiakiem było mega ważne aby pozostać na pozycji lidera i może odskoczyć od reszty drużyn przy sprzyjających wynikach. Zadanie do prostych nie należało, ponieważ w Radomiu zawsze nam się ciężko grało i na 9 spotkań tylko 2 razy byliśmy górą.

Już w 5 minucie meczu w wielu domach rozległo się głośne "Jeeeeest", gdy piłkę do bramki głową wpakował Jesus Imaz, jednak okazało się, że był na minimalnym spalonym. Jednak "co się odwlecze to nie uciecze" i w 14 minucie spotkania Mateusz Skrzypczak strzela bramkę i prowadzimy 0:1. Jagiellonia kontrolowała przebieg spotkania i w 27 minucie Nene strzela ramkę jednak na pozycji spalonej był podający Pulu. Radomiak jest groźny po stałych fragmentach gry, jednak tego dnia defensywa Jagi spisywała się znakomicie. Do przerwy schodziliśmy tylko z jedno bramkową przewagą.

Druga połowa to już wymiana ciosów, z której zwycięstwo wyszli żółto-czerwoni, a na listę strzelców wpisał się wprowadzony z ławki Kaan Caliskaner po pięknym strzale w prawy róg bramki. Jeszcze przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się znowu Jesus Imaza, ale znowu VAR i bramka nie uznana.

Koniec końców wygrywamy w Radomiu i jesteśmy dalej liderem ekstraklasy!!!