Miedź gra dalej !
Miedź Legnica
/ Kategorie: Miedź Legnica

PP Miedź - Raków 0:0 k. 4:3

Od początku Raków starał wywiązywać się z roli faworyta, dłużej utrzymując się przy piłce i prowadząc grę. Już w 2 minucie niecelnie z prawej strony pola karnego strzelał Michael Ameyaw. Dwie minuty później z lewej strony mocno uderzył Vladyslav Kochergin, a po rykoszecie skończyło się rzutem rożnym. Z kolei w 12 minucie odpowiedział Benedik Mioc, ale jego strzał zatrzymał Kacper Trelowski, piąstkując piłkę.

W 15 minucie z rzutu wolnego z prawej strony dośrodkował Kochergin, a Efstratios Svarnas główkował obok bramki. Chwilę później Jacek Podgórski po podaniu Kamila Antonika posłał futbolówkę tuż przy słupku. W 18 minucie Erick Otieno zacentrował z lewej strony boiska, a doskonale znany w Legnicy Patryk Makuch strzałem głową trafił w poprzeczkę. W 25 minucie Ameyaw zagrał głową do Makucha, a ten nieznacznie się pomylił, posyłając piłkę w długi róg.

Natomiast w 28 minucie spróbował Adriano Luis Amorim Santos, ale zbyt lekko, by sprawić trudność Mateuszowi Abramowiczowi. Trzy minuty później Kochergin uderzył obok bramki z lewej strony pola karnego. W 33 minucie Ameyaw dośrodkował z prawej strony sprzed linii końcowej, a Amorim główkował w środek bramki, nie stwarzając większych trudności pewnie interweniującemu golkiperowi zielono-niebiesko-czerwonych.

Niespełna trzy minuty przed przerwą Antonik uderzył z dystansu, ale jego strzał obronił bramkarz zespołu spod Jasnej Góry. Za chwilę spróbował Victor Moya Martinez „Chuca”, lecz został zablokowany. W 52 minucie zza pola karnego uderzył Kochergin, ale Abramowicz nie dał się zaskoczyć. Z kolei w 68 minucie Peter Barath uderzył nad bramką legniczan. Dwie minuty później Miedź przeprowadziła składny, szybki atak, jednak zabrakło wykończenia.

W 75 minucie w polu karnym Miedzi najlepiej odnalazł się Amorim. Jego strzał odbił jeszcze Adnan Kovacević i na szczęście dla legniczan po rykoszecie skończyło się tylko rzutem rożnym, bowiem piłka nieznacznie minęła bramkę. W 82 minucie z dystansu uderzył Iwo Kaczmarski, jednak Trelowski obronił. Siedem minut później zza pola karnego uderzył Barath, ale bramkarz zielono-niebiesko-czerwonych odbił futbolówkę.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry Michał Kostka dośrodkował Michał Kostka, a obok bramki strzelał Juliusz Letniowski. Natomiast w czwartej minucie doliczonego czasu gry z lewej strony dośrodkował Otieno, a w słupek trafił Jesus Antionio Diaz Gomez. Aż do końcowego gwizdka arbitra nie padły bramki, co oznaczało dogrywkę! Ta również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Miedź najbliżej gola była w 110 minucie, gdy Benedik Mioc dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony, a główkował Mateusz Grudziński. Piłka minęła jednak bramkę.

Emocjonującą serię rzutów karnych zwycięsko zakończyła "Miedzianka"!

Miedź Legnica – Raków Częstochowa 0:0 k. 4:3

Rzuty karne: 0:0 Efstratios Svarnas, 1:0 Benedik Mioc, 1:1 Milan Rundić, 2:1 Marcel Mansfeld, 2:2 Vladyslav Kochergin, 2:2 Florian Hartherz, 2:2 Jean Carlos Silva Rocha, 3:2 Bartosz Bida, 3:3 Gustav Berggren, 4:3 Krzysztof Drzazga

Żółte kartki: Kamil Antonik (45+1’), Jacek Podgórski (61’), Michał Kostka (71’) - Peter Barath (38’), Ariel Mosór (57’), Jesus Antionio Diaz Gomez (90+3’), Gustav Berggren (120’)

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Asystenci: Adam Karasewicz, Krzysztof Stępień

Sędzia techniczny: Paweł Horożaniecki

Sędzia VAR: Tomasz Wajda

Sędzia AVAR: Mateusz Piszczelok

Widzów: 3 553

Miedź: 31. Mateusz Abramowicz - 3. Mateusz Grudziński, 5. Adnan Kovacević, 6. Jacek Podgórski (113’ 7. Bartosz Bida), 8. Victor Moya Martinez „Chuca” (79’ 27. Juliusz Letniowski), 9. Wiktor Bogacz (79’ 95. Marcel Mansfeld), 10. Benedik Mioc, 14. Kamil Drygas (69’ 22. Iwo Kaczmarski), 17. Michał Kostka, 26. Florian Hartherz, 98. Kamil Antonik (69’ 11. Krzysztof Drzazga)

Rezerwowi: 44. Jakub Wrąbel, 19. Amar Drina, 20. Damian Tront, 99. Bartosz Kwiecień

Raków: 1. Kacper Trelowski - 2. Ariel Mosór (68’ 5. Gustav Berggren), 3. Milan Rundić, 4. Efstratios Svarnas, 7. Fran Tudor (91’ 21. Dawid Drachal), 9. Patryk Makuch (46’ 20. Jean Carlos Silva Rocha), 19. Michael Ameyaw, 23. Peter Barath, 26. Erick Otieno, 30. Vladyslav Kochergin, 84. Adriano Luis Amorim Santos (78’ 15. Jesus Antionio Diaz Gomez, 90+7’ 91. Tomasz Walczak)

Rezerwowi: 12. Dusan Kuciak, 8. Ben Lederman, 88. Matej Rodin, 97. Lazaros Lamprou