Podsumowanie tygodnia w Wiarze Lecha

Ubiegły weekend był przedostatnim z emocjami związanymi z grą seniorów w V lidze. Już niedługo do rywalizacji przystąpią trampkarze i orlicy, którzy poznali rywali w swoich grupach.

#ExpressDWL odcinek 2 (72)

1. Wiara Lecha zremisowała z Patrią Buk 2:2 w meczu 4. kolejki V ligi. Mecz odbył się na stadionie rywala.
  2. Bramki dla DWL zdobywali Dawid Kaczmarek i Daniel Mankiewicz. Ten ostatni wrócił do gry po kilkumiesięcznej rekonwalescencji spowodowanej kontuzją.
  3. Wiara Lecha drugi raz z rzędu nie potrafiła wygrać w Buku. Nie zdarzyło się jej to nigdy w historii.
  4. Kibole nie przegrali trzeciego meczu z rzędu. W ostatnich sześciu spotkaniach ponieśli ledwie jedną porażkę.
  5. Trener Jarosław Wróblewski poprowadził Wiarę Lecha w 110. ligowym meczu. Bilans szkoleniowca Lechitów: 64 zwycięstwa – 17 remisów – 31 porażek.
  6. Po czterech kolejkach Wiara Lecha zajmuje 4. miejsce ze stratą pięciu punktów do liderującej Korony Piaski.
  7. W 5. kolejce DWL zmierzy się z Sokołem w Pniewach. Będzie to pierwszy oficjalny mecz obu zespołów. Pojedynek odbędzie się w sobotę 29 sierpnia o godzinie 16:00.
  8. Sędzią głównym spotkania Sokoła Pniewy z Wiarą Lecha będzie Eliasz Pawlak z Mechlina. Na liniach pomagać mu będą Łukasz Knypiński z Poznania i Dorian Pospieszała z Bielska.
  9. Trampkarze i młodzicy Wiary Lecha rozpoczną sezon w pierwszy weekend września. Najstarsza grupa młodzieżowa niebiesko-białych zagra w II lidze okręgowej, najmłodsza klasę niżej.
  10. 30 osób z DWL dzień przed pojedynkiem w Buku wspierało Lecha Poznań w inauguracyjnym meczu z Zagłębiem w Lubinie.
  11. Występy byłych zawodników Wiary Lecha:
  12. Michał Niedźwiedzki (Jarota Jarocin, III liga) – zagrał 70 minut w wygranym meczu z Flotą Świnoujście (3:1),
  13. Wojciech Kuznowicz (Stal Pleszew, V liga) – wszedł w 68 min w przegranym meczu z Orłem Mroczeń (1:2) i zagrał 90 minut w wygranym meczu b-klasowych rezerw z Koroną Chełmce (3:2),
  14. Robert Kaczmarek (GKS Dopiewo, IV liga) – brak w kadrze na mecz z Pogonią Nowe Skalmierzyce (0:4),
  15. Szymon Buko (Sokół Mieścisko, A-klasa) – brak w kadrze na mecz z WKS-em Owieczki (2:2),
  16. Mateusz Nowak (RKS Radliczyce, A-klasa) – zagrał 90 minut w wygranym meczu z GKS-em Rzgów (3:1),
  17. Przemysław Zamęcki (GKS Gułtowy, B-klasa) – zagrał 90 minut w wygranym meczu z LKS-em Kicin (3:1).