User Menu Search
Close

Wybór motywu

V Turniej KIBICE RAZEM [RELACJA]
JN
/ Kategorie: Kibice Razem

V Turniej KIBICE RAZEM [RELACJA]

Wawrzkowizna, 29 sierpnia 2018 r.

29 sierpnia 2018 roku (środa) w Wawrzkowiźnie pod Bełchatowem na boiskach OSiR Wawrzkowizna odbył się V Turniej KIBICE RAZEM. Organizatorami tegorocznego Turnieju byli Polski Związek Piłki Nożnej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Młodzieżowe Centrum Sportu w Bełchatowie. Zanim jednak dzieci rozpoczęły sportowe zmagania, dzień wcześniej miały czas aby lepiej się poznać i skorzystać z atrkacji jakie oferuje OSiR Wawrzkowizna. Zabawy i uśmiechu było co nie miara. Szczególnie do gustu młodym adeptom piłki nożnej przypadł park linowy, z efektownym przejazdem na tyrolce nad Widawką. Oprócz tego była możliwość pojeżdżenia na rowerkach typu go-kart oraz skorzystania z rowerów wodnych i kajaków. Do zabaw na świeżym powietrzu zachęcał także plac zabaw i boiska do koszykówki i piłki nożnej. Wieczorem podczas kolacji z ogniskiem wszystkie dzieci zebrały się by przeprowadzić losowanie grup turniejowych. Już podczas losowania były emocje. Dzieci, który miały już okazje sie poznać obserwowały swoich rówiesników i oceniały szanse boiskowych starć podczas turnieju. By uatrakcyjnić losowanie kapitan każdej drużyny wyciągał z misy jedną kulkę z nazwą drużyny. W ten sposób szybko ustalono 6 grup po 3 drużyny a przy okazji sprawdzono znajomośc alfabetu wśród zawodników smiley

W tym roku o tytuł najlepszego ośrodka konkurowało 18 drużyn, z 13 województw, współtworzonych przez sympatyków GKS Bełchatów, Jagielloni Białystok, Ruchu Chorzów, Lechii Gdańsk, Arki Gdynia, Korony Kielce, Miedzi Legnica, Motoru Lublin, Odra Opole, Sandecji Nowy Sącz, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin GKS Tychy, Polonii Warszawa, Śląska Wrocław, Górnika Zabrze, Stal Mielec a także zaproszona drużyna Błękitni Bełchatów reprezentowana przez dzieci z Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej i Ośrodek Interwencyjno-Socjalizacyjny w Bełchatowie.

Zgodnie z regulaminem Turnieju drużyny składały się z zawodników w wieku do 10 lat. Podczas oficjalnego rozpoczęcie wszystkich zawodników, trenerów i opiekunów przywitał w imieniu prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej wiceprezydent Ireneusz Owczarek oraz dr Dariusz Łapiński krajowy koordynator ds. współpracy z kibicami reprezentujący Polski Związek Piłki Nożnej. Rozgrywki turniejowe rozpoczęły się o godzinie 9.00. Mecze otwarcia to spotkania młodych sympatyków drużyn Ruch Chorzów i Sandecji Nowy Sącz oraz Błękitnych Bełchatów i Pogoń Szczecin. Zawodnicy rozegrali łącznie 45 gier, prowadzonych przez profesjonalnych sędziów, które odbywały się równolegle na dwóch wzorowo przygotowanych boiskach. Tego dnia pogoda szczególnie dopisywała, promienie słońca ogrzewały murawę przez cały czas trwania turnieju i  umilała sportowe zmagania. 

Wyniki pierwszej fazy Turnieju:

Wyniki I fazy grupowej

Po rozegraniu pierwszej serii gier tabela Turniejowa prezentowała się jak poniżej, zgodnia z przyjętą formułą turniejowa (każda drużyna rozgrywa po 5 gier) drużyny z poszczególnych miejsc tworzyły po dwie grupy (drużyny z miesjc 1., drużyny z miejsc 2., drużyny z miejsc 3.).

klasyfikacja faza grupowa I

W tabeli poniżej wyniki II fazy grupowej Turnieju:

Wyniki II fazy grupowej

tabela faza II turnieju

Ta seria gier pozowliła wyłonić 9 par finalistów, którzy w swoich stariciach walczyli o poszczególne miejsca klasyfikacji końcowej Turnieju.

klasyfikacja końcowa turnieju

Mecz finałowy Turnieju to starcie „gospodarzy” zrzeszonych w ramach ośrodka KIBICE RAZEM GKS Bełchatów i młodych sympatyków KIBICE RAZEM Górnik Zabrze. Tegoroczny finał został rozstrzygnięty w regulaminowym czasie gry wynikiem 4:3. Chłopcy z Górnego Śląska musieli uznać wyższość swoich kolegów z centralnej Polski, choć mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie i na ostateczny rezultat musieliśmy czekać do ostatniej minuty spotkania. Podium uzupełnili zawodnicy KIBICE RAZEM Motor Lublin pokonując w meczu o III miejsce młodych sympatyków Arki Gdynia. Na wyróżnienie zasługują drużyny ośrodków KIBICE RAZEM z Tych, Nowego Sącza, w których zagrały młode adeptki futbolu, a także drużyna Śląsk Wrocław, która miała najmłodszą koedukacyjną drużynę dzielnie konkurującą ze starszymi kolegami. Oprócz nagród drużynowych wręczono też nagrody indywidaulane obie trafiły w ręce zawodników z Lublina: statuetkę „Króla Strzelców” Turnieju dzięki 14 celnym trafieniom wywalczył Krystian Brzozowski, natomiast „Najlepszym Bramkarzem” został wybrany Damian Czelniak, który tylko raz musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

Każda drużyna, która wzięła udział w Turnieju została nagrodzona pamiątkowymi medalami i torbą z artykułami szkolnymi ufundowanymi przez Polski Związek Piłki Nożnej. Dodatkowo trzy najlepsze drużyny Turnieju otrzymały okazałe puchary na pamiątkę swoich sportowych osiągnieć.

Turniej zyskał duże zaintersowanie zainteresowanie mediów, pojawiły się na nim lokalne ekipy reporterskie, a także grupy kibiców i wczasowiczów ciekawych piłkarskich zmagań.

zdjęcie grupowe

W imieniu organizatorów Polski Związek Piłki Nożnej pragnie podziękować wszystkim zawodnikom i trenerom za udział w V Turnieju KIBICE RAZEM, a także wszystkim zaangażowanym w jego przebieg. Szczególne podziękowania należą się koorydnatorom KIBICE RAZEM Lechia Gdańśk za przygotwanie dmuchańca dla dzieci, który był atrakcją pomiedzy boiskowymi zmaganiami, a także koordyantorom KIBICE RAZEM Motor Lublin za ufundowanie słodkości dla najmłodszych.

Drukuj
3009

Wybór motywu

Ośrodki

 • Wszystkie
 • Kibice Razem
 • Lechia Gdańsk
 • Śląsk Wrocław
 • Arka Gdynia
 • GKS Tychy
 • Miedź Legnica
 • Górnik Zabrze
 • Korona Kielce
 • Lech Poznań
 • Motor Lublin
 • Jagiellonia Białystok
 • Ruch Chorzów
 • GKS Bełchatów
 • Sandecja Nowy Sącz
 • Pogoń Szczecin
 • Stal Mielec
 • Odra Opole
 • Polonia Warszawa
More
  Previous Następny

  Najpopularniejsze

  Previous Następny

  Newsletter

  Podaj adres email, aby zapisać się na newsletter programu Kibice Razem
  CAPTCHA
  Wpisz kod z obrazka powyżej:
  Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2020 Kibice Razem
  Back To Top