Kompromitacja w Lubinie

Liga

W dwudziestej kolejce piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonia zmierzyła się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Po tragicznie rozegranej drugiej połowie przegraliśmy 0-3. I to chyba najniższy wymiar kary, jaką ponieśliśmy na tym wyjeździe.

Pierwszy kwadrans spotkania należał do gospodarzy, którzy więcej mieli z gry i kontrolowali przebieg spotkania. Z każdą minutą mecz Jagiellonia radziła sobie co raz lepiej, tak że przejęła inicjatywę i przeważała, stwarzając sobie sytuacje (m.in. poprzeczka po główce Bartka Kwietnia). W końcówce pierwszej połowy znów gospodarze zdobyli przewagę, jednak do szatni zawodnicy schodzi przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa to tragiczny zjazd w wykonaniu zawodników Jagiellonii. Do 60 minuty wyglądało jeszcze nie najgorzej, choć wyraźną przewagę mieli zawodnicy Zagłębia. Wtedy to ręką w polu karny zagrał Ivan Runje i sędzia podyktował rzut karny, który został zamieniony na bramkę.

Jagiellończycy już nie otrząsnęli się po stracie gola, a wręcz załamali się, bo zamiast próbować wyrównać to zaczęli grać koszmarnie, bez pomysłu, popełniając masę prostych błędów.

Zagłębie miało kilka stuprocentowych sytuacji i tylko dzięki swojej nieskuteczności nie prowadzili 5-0.

W końcówce Jaga miała jedną akcję, którą mogła zamienić na bramkę, jednak z dziesiątego metru przestrzelił Bartek Bida.

W ostatnich minutach spotkania Zagłębie dwukrotnie ośmieszyło obronę Jagiellończyków strzelając dwa gole i pieczętując pewne zwycięstwo na gośćmi z Podlasia.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 3:0 (0:0).

Bramki: Filip Starzyński 62' (k), 90', Patryk Szysz 88'

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 15. Đorđe Crnomarković (82, 55. Damian Oko), 3. Saša Balić - 17. Patryk Szysz (90, 16. Adam Ratajczyk), 8. Łukasz Poręba (85, 4. Jewgienij Baszkirow), 14. Jakub Żubrowski, 18. Filip Starzyński, 39. Miroslav Stoch (82, 77. Mateusz Bartolewski) - 13. Karol Podliński (90, 11. Samuel Mráz).

Jagiellonia: 55. Xavier Dziekoński - 38. Paweł Olszewski (75, 31. Bartosz Bida), 17. Ivan Runje, 25. Bogdan Țîru, 5. Bojan Nastić (65, 21. Jakov Puljić) - 15. Kris Twardek, 26. Martin Pospíšil, 99. Bartosz Kwiecień (75, 28. Kamil Wojtkowski), 23. Fernán Lopez (65, 8. Przemysław Mystkowski), 27. Bartłomiej Wdowik - 36. Maciej Bortniczuk (65, 13. Fedor Černych).

12123
Korona Kielce - Ruch Chorzów Korona Kielce - Ruch Chorzów

Korona Kielce - Ruch Chorzów

Ostatnie spotkanie wyjazdowe w tym sezonie za Nami.Niestety Korona Kielce wygrała z Ruchem 2-0.KKN w Kielcach byliśmy w 9 osób dla dwóch osób...