Wyszarpany punkt we Wrocławiu

Liga

Na trzeci z kolei wyjazd Jagiellonia dotarła w nie najlepszych nastrojach. Po dwóch tragicznych porażkach z Lechią Zielona Góra w Pucharze Polski i Wartą Poznań w lidze, Jagiellończycy musieli stawić czoła Śląskowi Wrocław na ich boisku.
Od początku spotkania więcej z gry mieli gospodarze, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. Jednak to Jaga wyszła pierwsza na prowadzenie. W 24. minucie Gual wykorzystał błąd obrony Sląska, kiwną paru obrońców tej drużyny i ze spokojem skierował piłkę do siatki.
Wydawało się, że Jagiellonia zaczęła w końcu coś grać. W doliczonym czasie pierwszej połowy gospodarze doprowadzają do remisu.
Uskrzydleni bramką zawodnicy Śląska po zmianie stron ruszyli do ataku, chcąc zgarnąć trzy punkty.
I udało się im to dość szybko. Jeszcze przed 60 minutą meczu prowadzili 2-1. Jagiellończycy szybko wyrównali.
Bramkę dla naszego zespołu zdobył młodziutki Kuba Lewicki.
Końcówka spotkania to straszna nerwówka. Śląsk ciągle atakował, Jaga się broniła i do tego ostatnie minuty grając w dziesiątkę.
Na szczęście udało się utrzymać wynik do końca i spotkanie zakończyło się remisem 2-2.
Na kolejnym dalekim wyjeździe stawiło się 136 sympatyków Jagiellonii Białystok.

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1)
Bramki: Petr Schwarz 45′, Piotr Samiec-Talar 58′ – Marc Gual 24′, Jakub Lewicki 66′

Śląsk: 12. Rafał Leszczyński – 17. Petr Schwarz, 19. Patryk Janasik, 34. Konrad Poprawa, 6. Daníel Leó Grétarsson, 23. Víctor García – 24. Piotr Samiec-Talar (68, 11. Dennis Jastrzembski), 8. Patrick Olsen, 15. Nahuel Leiva, 7. John Yeboah – 9. Erik Expósito (68, 10. Caye Quintana).

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović – 14. Tomáš Přikryl (59′ 77. Wojciech Łaski), 25. Bogdan Țiru (77′ 72. Mateusz Skrzypczak), 4. Israel Puerto, 5. Bojan Nastić, 36. Jakub Lewicki (88′ 27. Bartłomiej Wdowik) – 60. Mateusz Kowalski (59′ 10. Fedor Cernych), 26. Martin Pospíšil, 8. Nené, 11. Jesús Imaz, 28. Marc Gual (88′ 74. Andrzej Trubeha).

2251
Dzień Dziecka już jutro! Dzień Dziecka już jutro!

Dzień Dziecka już jutro!

Jutro będzie piękny dzień! Taki jest plan😃 Dzień Dziecka rozpoczynamy o 13.00, a o 15.00 nasi piłkarze zaczynają mega ważny mecz z Odrą Opole....