WIARA LECHA II – ORŁY PLEWISKA 2:4

W meczu 7. kolejki B-klasy Wiara Lecha II przegrała u siebie z Orłami Plewiska 2:4. Bramki dla Niebiesko-Białych zdobywali Mateusz Kluczyński i Maciej Smuniewski. Był to pierwszy mecz lechitów w roli gospodarza w Robakowie.

Drugą porażkę z rzędu przed ponieśli podopieczni trenera Piotra Jabłeckiego. Kibole okazali się słabsi od drużyny z Plewisk. W I połowie gospodarze byli tłem dla lepiej grających gości. W 17. minucie Orły wykorzystały moment dezorientacji defensywy Niebiesko-Białych, kiedy to po uderzeniu w twarz w polu karnym leżał jeden z lechitów, a sędzia nie przerwał akcji. Na dwanaście minut przed końcem pierwszej połowy goście wykorzystali sytuacje 2 na 1 i na przerwę zeszli z dwubramkowym prowadzeniem.

Rezerwy Wiary Lecha prowadzone przez trenera Piotra Borowskiego (zastępował nieobecnego Piotra Jabłeckiego), świetnie rozpoczęły drugą część. Po dośrodkowaniu Dominika Bednarka z rzutu wolnego drogę do bramki znalazł Mateusz Kluczyński, który uderzeniem głową z bliskiej odległości pokonał bramkarza Orłów. Niebiesko-Biali chcąc jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, nadziali się na kontratak drużyny z Plewisk i zamiast 2:2 było już 1:3. Wiara Lecha II stwarzała sobie dogodne sytuacje, ale brakowało szczęścia pod bramką gości. Niewykorzystane sytuacje mściły się, czego efektem był gol dla Czerwono-Niebieskich w 77. minucie. Rezerwy IV-ligowca do końca spotkania walczyły o korzystny rezultat. W 82. minucie drugi raz w meczu świetnym dośrodkowaniem tym razem z rzutu rożnego popisał się Dominik Bednarek dzięki czemu Maciej Smuniewski bez problemu pokonał bramkarza z Plewisk strzalem głową.

Porażka spowodowała spadek Niebiesko-Białych po sobotnich meczach na ósme miejsce. Lechici mają 11 punktów straty do miejsca premiowanego awansem.

W następnej kolejce Wiara Lecha II zagra ponownie w Robakowie. Pojedynek z Orłami Komorniki odbędzie się w niedzielę, 15 października o godzinie 18.