FUTSAL: WIARA LECHA – CHFT CHEŁMŻA 8:2

Sekcja futsalu Wiary Lecha pokonała w meczu 4. kolejki II ligi ChFT Chełmża 8:2. Pojedynek, który odbył się w Zalasewie oglądało ponad 200 osób.
Hala w Zalasewie była areną czwartego pojedynku Wiary Lecha w sezonie 2023/2024. Lechici pierwszy raz w historii zagrali w roli gospodarza poza Poznaniem. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Sekcja Swarzędz, która przygotowała na ten mecz dwie oprawy. Pierwszą patriotyczną (biało-czerwone folie), drugą z niebiesko-białymi pasami materiału i flagami na tle napisu Dzielnie Walczcie Lechici. Przed rozpoczęciem spotkania z okazji Święta Niepodległości został odegrany Mazurek Dąbrowskiego.

Starcie z ChFT od początku nie układało się po myśli podopiecznych trenera Dariusza Pieczyńskiego. Już w drugiej minucie goście z Chełmży wyszli na prowadzenie. Lechitom udało się odwrócić wynik dzięki bramkom Jacka Sandera i Mateusza Gajewskiego. Sander w 10 min wykończył akcję Łukasza Trałki i Gajewskiego, który kilkadziesiąt sekund później trafił po rzucie rożnym wykonywanym przez … Sandera. Chełmżanie zdołali wyrównać w 15 min, ale nie utrzymali korzystnego rezultatu do przerwy. W 18 i 19 min Wiara Lecha ustaliła wynik pierwszej odsłony. Na 3:2 po dobitce strzału Trałki futbolówkę do siatki skierował Mikołaj Orczykowski, a czwartego gola po uderzeniu Roberta Świtonia zdobył zawodnik gości, który zmienił tor lotu piłki.

W drugiej połowie kibice długo czekali na kolejne trafienia lechitów. Worek z bramkami został rozwiązany w 33 min, gdy Wojciech Tabiszewski sfinalizował akcję Jana Martina i Łukasza Pieczyńskiego z bliskiej odległości pokonując bramkarza ChFT. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Marcin Antczak, który trafił do siatki po strzale z dystansu. Chełmżanie po stracie szóstego gola wprowadzili do gry lotnego bramkarza. Zmiana taktyki nie została przekuta na bramki. Dorobek powiększyła za to Wiara Lecha. Siódmego gola zdobył Jan Martin, a wynik meczu w 39 min ustalił Mateusz Jedliński. Lechici wygrali 8:2 i odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie.

Następny mecz futsaliści Kolejorza rozegrają w niedzielę, 19 listopada o godzinie 11:30. Niebiesko-biali w hicie I rundy rozgrywek podejmą w hali Politechniki Poznańskiej Futsal Gostyń.