User Menu Search
Close
Rozmową przy okrągłym stole zakończył się w Polsce międzynarodowy projekt LIAISE
Kibice Razem
/ Kategorie: Kibice Razem

Rozmową przy okrągłym stole zakończył się w Polsce międzynarodowy projekt LIAISE

o zintegrowanym podejściu do organizacji meczów piłki nożnej

Założeniem projektu jest szersze zaimplementowanie zaleceń Konwencji Rady Europy w sprawie zintegrowanego podejścia do bezpieczeństwa, zabezpieczenia i obsługi podczas meczów piłki nożnej i innych imprez sportowych (ratyfikowanej przez Polskę w 2017 roku). Celem LIAISE jest rozwój i wsparcie dla funkcji SLO (Supporters Liaison Officer), koordynator ds. współpracy z kibicami. Posiadanie przez klub piłkarski osoby odpowiedzialnej za ten obszar to kryterium „A” podręcznika licencyjnego dla klubów Ekstraklasy.

Podczas poniedziałkowego spotkanie uczestnicy zapoznali się z „Planem Działań” (Action Plan), zbiorem sugestii zmian w obowiązujących obecnie regulacjach oraz powołaniem nowych instytucji nadzorujących. „Plan Działań” został opracowany przez unijnych ekspertów na podstawie raportów z wizyt studyjnych jakie odbyły się w Polsce. Przypomnijmy, że były to dwie wizyty podczas meczów Ekstraklasy, w zeszłym sezonie 2018/19  podczas meczu Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (11.11.2018 r.) oraz w trwającym sezonie 2019/20 w ramach spotkania Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin (21.09.2019 r.).

Zaproponowane zmiany zostały usystematyzowane w trzech obszarach:

  1. Środowisko działań SLO
  2. Wsparcie funkcji SLO
  3. SLO w społeczności

Szczegółowy "Plan Działań dla Polski" (ENG).

Tego rodzaju podział pozwala na stopniowe wprowadzanie zmian w poszczególnych obszarach. Przedstawiony Plan był szeroko dyskutowany, niektóre propozycje ze względu na obecne uwarunkowania będą musiały poczekać na wdrożenie (m.in. powołanie zespołu do analiz oceny ryzyka meczów piłki nożnej), do realizacji innych przy dobrej woli zainteresowanych podmiotów można przystąpić od razu (m.in. jednolity opis funkcji SLO, stworzenie pakietów szkoleniowych dla SLO, kampanie informacyjne).  

Wrocławskie spotkanie było przedostatnim wydarzeniem w ramach projektu LIAISE, 13 grudnia w Paryżu odbędzie się spotkanie kończące dla wszystkich partnerów projektu.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w realizację projektu.

Drukuj
28893

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Poprzedni Następny
Back To Top