Sparing: Unia Wapno – Wiara Lecha II 4:3

W pierwszym meczu kontrolnym rezerwy Wiary Lecha przegrały z występującą w Klasie Okręgowej Unią Wapno 3:4. Dwie bramki dla lechitów zdobył Piotr Makowski, jedną Piotr Krystkowiak.

Po czterech jednostkach treningowych rezerwy Wiary Lecha udały się do Wapna na pierwszy mecz kontrolny podczas letnich przygotowań. Niebiesko-biali na tle rywala występującego dwie klasy wyżej zaprezentowali się bardzo dobrze. Dwukrotnie doprowadzali do wyrównania, a na początku drugiej odsłony przez dziesięć minut wygrywali różnicą jednego gola.

Wynik w 25 min otworzyli gospodarze piątkowego sparingu, ale po siedmiu minutach był już remis 1:1. Arbiter odgwizdał w polu karnym faul na Piotrze Makowskim, który sam wymierzył sprawiedliwość i pokonał golkipera Unii. Zawodnikom z Wapna w 39 min udało się ponownie wyjść na prowadzenie, ale lechici drugi raz skutecznie odpowiedzieli. Po zagraniu Piotra Jabłeckiego gola wyrównującego zdobył Piotr Krystkowiak. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2.

Drugą odsłonę znakomicie rozpoczęły rezerwy Wiary Lecha. W 48 min na prowadzenie niebiesko-białych wyprowadził Makowski, który wykorzystał podanie Mateusza Kmiecika. Radość z trzeciego gola trwała dziesięć minut. Uniści wyrównali w 58 min z rzutu karnego, a bramkę na wagę zwycięstwa 4:3 zdobyli dziesięć minut przed końcem.

W kolejnym tygodniu Wiara Lecha II tylko raz spotka się na treningu, ale za to rozegra aż dwa mecze kontrolne, które odbędą się w Robakowie. W drugim sparingu rezerwy zmierzą się z oldbojami Avii Kamionki. Mecz odbędzie się w środę, 9 sierpnia o godzinie 19:30 na boisku przy ulicy Szkolnej. Dwa dni później rozegrana zostanie trzecia gra kontrolna. Rywal podopiecznych trenera Jabłeckiego nie jest jeszcze znany.

Unia Wapno – Wiara Lecha 4:3 (2:2)

Bramki: 25′ 39′ 58′ 80′ – 32′ 48′ Piotr Makowski, 45′ Piotr Krystkowiak
Wiara Lecha II: Mateusz Kolasa (46. Kacper Niezborała) – Piotr Krystkowiak (65. Przemysław Rura), Tomasz Olejniczak, Mateusz Raszyński, Mateusz Kmiecik – Piotr Jabłecki, Bartosz Goderski, Sebastian Potocki (46. Paweł Szmajdziński), Adrian Nowak, Dawid Białas (75. Wojciech Bajda) – Piotr Makowski

2076
Sporto to zdrowie- trenuj z nami! Sporto to zdrowie- trenuj z nami!

Sporto to zdrowie- trenuj z nami!

Już w najbliższą środę (10.04) o godzinie 18:30 w sali bokserskiej przy ul. Sandomiejskiej 4 odbędzie się otwarty trening bokserski dla kibiców.