Klęska w Szczecinie
Jagiellonia Białystok

Liga

Mile nie będą pamiętać wizyty w Szczecinie zawodnicy Jagi. Jagiellonia polegała w Szczecinie z Pogonią aż 1-4.
Od samego początku spotkania wyraźną przewagę mieli gospodarze, którzy co chwile groźnie atakowali na bramkę strzeżoną przez Xaviera Dziekońskiego.
W 24 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce z rożnego.
Kilka minut później Jagiellończycy wyrównali po bramce Fiodora, jednak nie udało się iść za ciosem i chwilę przed przerwą były zawodnik Jagi - Kamil Grosicki , ponownie wyprowadził Pogoń na prowadzenie.
W drugiej połowie po dwóch błędach naszych obrońców gospodarze dołożyli kolejne dwa trafienia.
Zaznaczyć trzeba, że pomiędzy tymi gola, Jagiellonia miała rzut karny, którego nie potrafiła zamienić na gola.
A szkoda, bo przy wyniku 3-2 można byłoby spróbować nawiązać jeszcze walkę.
Spotkanie kończyliśmy w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Puerto w 68 minucie spotkania.
Bardzo słabo zaprezentowali się zawodnicy Jagiellonii w tym spotkaniu, o czym świadczy wynik końcowy.

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 4:1 (2:1)
Bramki: Maciej Żurawski 24′, Kamil Grosicki 41′, Sebastian Kowalczyk 56′, Luka Zahovič 78′ – Fedor Černych 30′

Pogoń: 1. Dante Stipica – 2. Jakub Bartkowski (84′ 99. Mateusz Łęgowski), 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 97. Luís Mata – 21. Jean Carlos Silva, 8. Damian Dąbrowski, 54. Maciej Żurawski (74′ 64. Kacper Kozłowski), 27. Sebastian Kowalczyk (84′ 18. Michał Kucharczyk), 11. Kamil Grosicki (45′ 7. Rafał Kurzawa) – 10. Luka Zahovič (83′ 9. Piotr Parzyszek).
Jagiellonia: 55. Xavier Dziekoński – 14. Tomáš Přikryl (63′ 20. Kacper Tabiś), 25. Bogdan Țîru, 4. Israel Puerto, 2. Michał Pazdan (63′ 99. Bartosz Kwiecień), 27. Bartłomiej Wdowik – 26. Martin Pospíšil, 6. Taras Romanczuk, 7. Michał Nalepa (63′ 23. Karol Struski) – 11. Jesús Imaz (79′ 16. Michał Żyro), 10. Fedor Černych (73′ 3. Błażej Augustyn).