User Menu Search
Close
Wiara Lecha utworzyła sekcję lekkiej atletyki
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Wiara Lecha utworzyła sekcję lekkiej atletyki

W strukturach Wiary Lecha powstała nowa sekcja sportowa. Kibice Kolejorza powołali do życia sekcję lekkiej atletyki, w której działać będzie Jakub Krzewina. Reprezentant Polski będzie dyrektorem i trenerem niebiesko-białych.

Sekcja Lekkiej Atletyki w Wiarze Lecha zajmować się będzie głównie szkoleniem dzieci i młodzieży. Młodych adeptów Królowej Sportu pod swoje skrzydła weźmie Jakub Krzewina – reprezentant Polski, olimpijczyk, a przede wszystkim wieloletni kibic Lecha Poznań. W planach stowarzyszenia jest sprowadzenie Krzewiny w roli zawodnika, który w najbliższym roku mógłby wystąpić w Mistrzostwa Polski w niebiesko-białych barwach.

Kibicem Kolejorza jestem od 18 lat. Treningi na bieżni i starty w mistrzostwach przez wiele lat łączyłem z aktywnym kibicowaniem Lechowi Poznań. Nadal będę to robił, ale teraz jako członek sekcji lekkoatletycznej Wiary Lecha. Jestem szczęśliwy, że udało się rozpocząć nową kartę w historii klubu organizowanego przez Kiboli Kolejorza – powiedział Jakub Krzewina, który będzie osobą odpowiedzialną za działanie nowej sekcji Wiary Lecha.

Do największych sukcesów 32-latka należy halowe mistrzostwo świata w sztafecie 4×400 metrów w 2018 roku. Krzewina wywalczył też z drużyną srebrne krążki w mistrzostwach Europy w 2016 roku i halowych mistrzostwach Starego Kontynentu rok wcześniej. Początkiem sukcesów sztafety 4×400 w seniorskich startach było zdobycie brązowych medali ME w 2014 roku. Jakub Krzewina dwukrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich – w 2016 i 2021 roku.

Od kilku miesięcy planowaliśmy uruchomienie nowej sekcji. Przyszedł czas na drugą indywidualną dyscyplinę po kolarstwie. W naszym klubie działają legendy Kolejorza, mistrzowie Polski, zdobywcy Pucharów Polski, byli reprezentanci kraju. Teraz niebiesko-białe szeregi zasilił mistrz świata, olimpijczyk. Jesteśmy dumni, że Jakub Krzewina dołączył do Wiary Lecha. – powiedział Paweł Piestrzyński, prezes Stowarzyszenia Wiara Lecha.

Sekcja Lekkiej Atletyki była jedną z sekcji Lecha Poznań w latach 1929 – 1961. Pierwszym mistrzem Polski w Kolejorzu był Józef Rutkowski, który w 1936 roku zdobył złoty krążek w biegu na 100 metrów. Rok przed wybuchem II Wojny Światowej wywalczyli tytuł wicemistrzów kraju w klasyfikacji drużynowej. Na najwyższym stopniu podium w Mistrzostwach Polski stanął także Edward Adamczyk, który w 1949 roku wygrał rywalizację w skoku w dal.

Drukuj
2539
Turniej "Dzikich drużyn" 2019 Turniej "Dzikich drużyn" 2019

Turniej "Dzikich drużyn" 2019

28-29 grudnia współorganizujemy Halowe Mistrzostwa Nowego Sącza w piłce nożnej „Dzikich drużyn”  2019 Open. Turniej ten...
Sandecja Nowy Sącz 12149
Śledzik Cup 2019 Śledzik Cup 2019

Śledzik Cup 2019

W ubiegłą sobotę odbyła się kolejna edycja turnieju "Śledzik Cup".

Arka Gdynia 15234
ArkoTwitter ArkoTwitter

ArkoTwitter

Od dzisiaj możecie nas obserwować także na Twitterze.

 

Arka Gdynia 16652
Turniej charytatywny Turniej charytatywny

Turniej charytatywny

W dniu  28 grudnia 2019 roku odbył się turniej charytatywny dla naszego kolegi po szalu Ryby.

Arka Gdynia 13358
Podsumowanie Akcji Niebieski Mikołaj Podsumowanie Akcji Niebieski Mikołaj

Podsumowanie Akcji Niebieski Mikołaj

Chorzowski Adler ®️ wraz z Mikołajem 🎅odwiedzili w tym roku łącznie 3️⃣1️⃣0️⃣ dzieci w szpitalach, i domach dziecka...
Ruch Chorzów 12477
WESOŁYCH ŚWIĄT ! WESOŁYCH ŚWIĄT !

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie życzy ośrodek Kibice Razem Miedź Legnica  
Miedź Legnica 14628
Pierwsza315316317318319320321322324326327328329330331332Ostatnia

Ośrodki

  • Wszystko
  • Kibice Razem
  • Lechia Gdańsk
  • Śląsk Wrocław
  • Arka Gdynia
  • GKS Tychy
  • Miedź Legnica
  • Górnik Zabrze
  • Korona Kielce
  • Lech Poznań
  • Motor Lublin
  • Jagiellonia Białystok
  • Ruch Chorzów
  • GKS Bełchatów
  • Sandecja Nowy Sącz
  • Pogoń Szczecin
  • Stal Mielec
  • Odra Opole
  • Polonia Warszawa
  • Stal Stalowa Wola
  • KKS Kalisz 1925
More

    brak treści

    Wystąpił problem podczas ładowania treści

    Poprzedni Następny

    Najpopularniejsze

    Poprzedni Następny

    Newsletter

    Podaj adres email, aby zapisać się na newsletter programu Kibice Razem
    CAPTCHA
    Wpisz kod z obrazka powyżej:
    Back To Top