XII TURNIEJ KIBICÓW O PUCHAR WIELKIEGO ŚLĄSKA
Śląsk Wrocław
/ Kategorie: Śląsk Wrocław

Za nami dwunasta edycja turnieju kibiców Śląska, który ma na celu integrację naszego środowiska. W tym, roku głównie przez pandemię „koronaświrusa” i związanymi z tym restrykcjami, kilkukrotnie musieliśmy przekładać nasz turniej. Przez chwile nawet była obawa czy zawody się odbędą.

XII Turniej Kibiców o Puchar Wielkiego Śląska

Jednak trudy ze zorganizowaniem zawodów zostały nam wynagrodzone w dniu imprezy. Po tygodniu opadów i słabej pogody w dniu rozpoczęcia turnieju wyszło słońce i przez cały czas jego trwania utrzymywała się wakacyjna aura. Fanatycy dysponujący większymi umiejętnościami piłkarskimi mogli się sprawdzić w dodatkowej konkurencji „TurboŚlązaka”. Wielu kibiców przyszło na Oporowską ze swoimi dziećmi. Dziewczyny ze stowarzyszenia kibiców również dla nich znalazły ciekawe zawody i zajęcie. Na trybunie krytej zawisły turniejowy transparent. Po odpaleniu kilkudziesięciu świeczek i okrzykach sławiących najlepszy klub na świecie zawody zostały oficjalne rozpoczęte.

Zespoły biorące udział w zawodach były podzielone na dwie grupy. W zawodach udział brało 9 drużyn. Gratulacje dla zwycięzców zawodów - Łaziorów, którzy obronili tytuł zdobyty przed rokiem podczas 11. edycji turnieju.

Równoległe na drugiej połowie boiska toczyła się rywalizacja „TurboŚlązaka”. Każda z dziewięciu turniejowych drużyn miała za zadanie wytypować jednego zawodnika do sprawdzenia indywidualnych umiejętności w 9-ciu konkurencjach sprawnościowych m.in. rzut karny, rzut karny w ciemno, rzut rożny do bramki, obijanie poprzeczki, strzał celnościowy, strzał z połowy boiska, żonglerka. Zadania nie ułatwiał bramkarz, który swój udział miał przy trzech konkurencjach, broniąc kilku karnych swoich rywali. Zawodnicy wykazali się dużą dozą ambicji, ale także humoru i dystansu do zabawy. W tej edycji najlepszy okazał się Kacper z drużyny „Łaziorów”, który swój wynik wyśrubował szczególnie poprzez perfekcyjnie ułożoną nogę do żonglerki, osiągając w ciągu minuty wynik aż 140 podbić. Gratulujemy!

7731
Stal Mielec - Sandecja Stal Mielec - Sandecja

Stal Mielec - Sandecja

Mecz przyjaźni w Mielcu zakończony wynikiem 0:0, krótki odpoczynek i daleka podróż naszych piłkarzy do Bytowa.

Sandecja Nowy Sącz 5982
Eskorta na meczu przyjaźni z Miedzią Eskorta na meczu przyjaźni z Miedzią

Eskorta na meczu przyjaźni z Miedzią

Na wtorkowy mecz przyjaźni Śląska Wrocław z Miedzią Legnica mieliśmy przyjemność zaprosić dzieci z Wrocławia oraz Legnicy do uczestnictwa w...